بنیاد حسین اف سفیر جمهوری آذربایجان در تهران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، امیرعبداللهیان در این دیدار با تأکید بر اهمیت نقش مجالس در توسعه و گسترش مراودات میان دو کشور گفت: مجالس دو کشور می‌توانند به‌عنوان حامی و تسهیل‌کننده مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فی‌مابین نقش بارزی را ایفا نمایند.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل برقراری ثبات و امنیت در منطقه را از اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: تداوم گفت‌وگوها و رایزنی‌های پارلمانی در مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی با جمهوری آذربایجان و دیگر کشورها منطقه می‌تواند به تثبیت آرامش و امنیت در منطقه کمک فراوانی نماید.

وی خاطرنشان کرد: تحولات منطقه به سمتی در حال حرکت است که باید کشورهای منطقه واقعیات را در نظر داشته باشند.

امیرعبداللهیان با اشاره به بحران سوریه تصریح کرد: تمرکز بر راه‌حل سیاسی تنها راه‌حل بحران سوریه می‌باشد و کمک‌های نظامی و مالی برخی کنشگران منطقه به گروه‌های تروریستی در سوریه به وخیم‌تر شدن اوضاع در این کشور و منطقه منجر گشته است.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل در پایان بر توسعه و گسترش همکاری‌های اقتصادی و تجاری و اجرایی شدن پروژه‌های مشترک فی‌مابین تأکید کرد.

در ادامه این دیدار بنیاد حسین اف سفیر جمهوری آذربایجان در تهران با اشاره به اشتراکات تاریخی و فرهنگی میان دو ملت گفت: اشتراکات دینی و تاریخی میان آذربایجان و ایران پشتوانه محکمی برای ارتقاء سطح مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فی‌مابین می‌باشد.

سفیر جمهوری آذربایجان در تهران با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات اقتصادی آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران افزود: تکمیل و راه‌اندازی پروژه‌های مشترک اقتصادی می‌تواند به تحکیم و تقویت مراودات میان دو کشور کمک فراوانی نماید.

بنیاد حسین اف در پایان تشکیل گروه‌های دوستی پارلمانی در مجالس ایران و آذربایجان را نشانه علاقه‌مندی مقامات عالی‌رتبه سیاسی و پارلمانی برای توسعه هر چه بیشتر ارتباطات در عرصه‌های مختلف به‌ویژه روابط پارلمانی فی‌مابین دانست.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin