“محمد نبی حبیبی” دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با “عدنان محمود” سفیر سوریه در ایران دیدار و درباره تحولات منطقه تبادل نظر کرد.به گزارش آوا دیپلماتیک، “محمد نبی حبیبی” دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در دیدار با “عدنان محمود” سفیر سوریه در ایران گفت: حزب موتلفه اسلامی در قبل و بعد از انقلاب به عنوان یک حزب اسلامی در تمام تحولات کشور نقش برجسته داشته است. مراوداتی هم در سال‌های گذشته با حزب بعث سوریه داشتیم که امیدواریم با بقیه اعضای متنفذ سوریه هم ارتباطاتی برقرار کنیم.

وی افزود: ما در مسافرت به سوریه حس می‌کنیم به وطن دوم خود سفر کرده‌ایم. غربی ها از اول هم دروغ می گفتند که دلواپس دموکراسی در سوریه هستند و حالا اگر راست می گویند 88 در صد مردم به بقای حکومت بشار اسد رای مثبت دادند و البته ما اطلاعاتی که از پیش داشتیم درست پیش بینی می کردیم که چنین رایی آقای بشار اسد بیاورد.

حبیبی تصریح کرد: سوریه به دلیل اینکه در خط مقدم مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی است از نظر غربی ها باید این خط مقاومت شکسته شود. ما شکست حزب الله لبنان و ملت سوریه را شکست خودمان تلقی می کنیم.

وی افزود: تقابل جدی میان ما و دشمنان ما وجود دارد و آنها با اسلامی که پیامبر اکرم(ص) آورده مخالف اند. اگر مردم سوریه مسلمان نبودند چنین مقاومتی شکل نمی گرفت.

حبیبی اظهار داشت: ما با حداکثر توان در این بحرانی که در سوریه از خارج تحمیل کرده اند سعی کرده ایم پشتیبان دولت و ملت سوریه باشیم. از 70 کشور تروریست به سوریه وارد شده است، این تروریستها و آنهایی که بتوانند به کشورهای خود برگردند خطراتی برای کشورهای خود خواهند داشت .

همچنین در این دیدار “عدنان محمود” سفیر سوریه در ایران نیز اظهار داشت: با اراده کشورهای مقاومت در منطقه نقشه آمریکایی ها که در راستای تجزیه کشورها است شکست خواهد خورد.

سفیر سوریه در ایران تصریح کرد: ملت سوریه اراده ملی خود را در حضور فراگیر در پای صندوق های رای نشان دادند و در حقیقت اراده ملی مردم سوریه را به نمایش گذاشتند و این موضوع در مخالفت با تروریستها و آنهایی که امنیت سوریه را به خطر انداخته اند بود.

وی ادامه داد: با برگزاری گفت و گو های ملی و محلی در سوریه و پایبندی به فرهنگ و راه مقاومت در سوریه باعث شده هجمه ای به عراق وارد شود و در حقیقت این هجمه در عراق در پاسخ به موفقیت در انتخابات سوریه و عراق بوده است .

عدنان محمود تصریح کرد: ما از حمایت ها و مواضع مقام معظم رهبری در حمایت از سوریه و در راستای بازگرداندن امنیت و ثبات به سوریه تشکر و سپاس داریم.

وی ادامه داد: مواضع جمهوری اسلامی ایران در رابطه به سوریه و عراق و لبنان بر اساس اصول راسخ اخلاقی و اسلامی بوده و ارتش ما پیروزی های خوب میدانی در مقابل تروریست ها به دست آورده است .

وی گفت: پایداری و جانفشانی های ارتش و مردم سوریه نه تنها از سوریه بوده بلکه از محور مقاومت و دفاع از محور حق و حق طلبانه بوده است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin