“محمد الامین وراقی” سفیر الجزایر در ایران با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.در این دیدار ابتدا سفیر الجزایر در تهران ضمن تقدیم پیام‌های روسای مجالس خلق و الامه الجزایر به رئیس مجلس شورای اسلامی، انتخاب دکتر لاریجانی را به این سمت تبریک گفت و خاطرنشان کرد: ضمن تبریک انتخاب شما به ریاست مجلس شورای اسلامی، با توجه به شناختی که از تجارب و نقش موثر شما در مسائل بین المللی داریم، این انتخاب را برای گسترش مناسبات دو کشور بسیار مفید ارزیابی می‌کنیم.

در ادامه لاریجانی نیز ضمن ابراز خرسندی از روابط نزدیک و رو به جلو دو کشور، تصریح کرد: تهران و الجزیره در زمینه‌‌های مختلف بویژه در زمینه همکاری‌های سیاسی منافع مشترک زیادی دارند که با توجه به نزدیکی افق دید رهبران دو کشور از این فرصت می‌توان استفاده‌های خوبی کرد.

وی در ادامه با اشاره به امکانات و توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در بخش‌های مختلف بر آمادگی تهران برای مشارکت در پروژه‌های مشترک در الجزایر تاکید کرد و خاطر نشان ساخت: مجموعه بخشی خصوصی ایران توانایی و تجارب زیادی در زمینه خدمات مهندسی و صنعت دارند و آماده همکاری با شرکت‌های الجزایری می‌باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن ابراز رضایت از مواضع الجزایر نسبت به فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران به تحولات اخیر در این خصوص اشاره و تاکید کرد:ایران از اصل مذاکره استقبال می‌کند که البته هر گونه مذاکراتی باید در یک چارچوب عادلانه و مسیری منطقی انجام شود.

لاریجانی در پایان آمادگی مجلس شورای اسلامی را برای گسترش مناسبات پارلمانی با مجالس الجزایر اعلام کرد.

در ادامه “محمد الامین وراقی” سفیر الجزایر در تهران هم ضمن ابراز خرسندی از روند رو به گسترش روابط سیاسی میان دو کشور، خواستار توسعه مناسبات اقتصادی گردید و گفت: با توجه به اینکه دولت الجزایر برنامه رشد و توسعه گسترده‌ای را به اجرا گذاشته است، بسیار مایلم شرکت‌های ایرانی هم در این برنامه حضور فعالی داشته باشند.

وی در همین خصوص به نشست آتی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و الجزایر در این کشور اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد که این نشست از نتایج پرباری برخوردار گردد.

“محمد الامین وراقی” در پایان نقش مناسبات پارلمانی را در توسعه روابط همه جانبه بسیار مهم دانست و اظهار داشت: معتقدم مناسبات پارلمانی میان دو کشور در دوره ریاست لاریجانی تقویت خواهد شد و در این راستا اخیرا پارلمان الجزایر گروه دوستی پارلمانی با ایران را تشکیل داده است.

وی همچنین از لاریجانی برای دیدار از الجزایر دعوت کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin