سفیر هندوستان در ایران با حضور در وزارت ورزش و جوانان با مدیرکل دفتر امور بین‌الملل این وزارت‌خانه دیدار و بر گسترش همکاری بین تهران و دهلی‌نو تاکید کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، رودرا گاوراو شرست، سفیر هندوستان در دیدار با محمدحسن تقی‌زاده، مدیرکل دفتر امور بین‌الملل وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر این‌که تهران و دهلی‌نو در دو حوزه ورزش و جوانان می‌توانند همکاری لازم را داشته باشند، اظهار داشت: در تلاش هستیم برنامه عملیاتی ورزشی برای یکسال آینده با کمک وزارت ورزش و جوانان تهیه و تنظیم کنیم. سفارت هندوستان آمادگی دارد تا در تمام رشته‌های ورزشی همکاری داشته و از امکانات ورزشی دو کشور استفاده کند.

سفیر هندوستان در تهران همچنین با تاکید بر توسعه ورزش یوگا و این‌که این ورزش تنها برای کشور هند نبوده و متعلق به همه مردم جهان است، اظهار داشت: ما می‌دانیم یوگا در ایران طرفدار زیادی دارد و یکی از رشته‌های محبوب به شمار می‌رود. در همین راستا تلاش داریم تا روز جهانی یوگا را با همکاری وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون ورزش‌های همگانی ۳۱ تیرماه در ایران برگزار کنیم.

تقی‌زاده نیز با تاکید بر این‌که ایران از گذشته همواره تعاملات ورزشی زیادی با هند داشته، اظهار داشت: این کشور مهد رشته‌های زیادی است و می‌توان با کمک یکدیگر از ظرفیت‌های ورزشی استفاده کرد.

وی ضمن قدردانی از سفیر هند درخصوص حضور بانوان ورزشکار این کشور در رویداد نوروزگاه، اضافه کرد: زمینه‌های همکاری زیادی با کشور هند در حوزه ورزش وجود دارد. به عنوان مثال خاستگاه رشته کبدی، هندوستان است و مفتخر هستیم که توانستیم در این رشته در ایران فعالیت‌های چشمگیری داشته باشیم.

تقی‌زاده افزود: این وزارت‌خانه آمادگی دارد تا در رشته‌هایی که مدنظر سفارت هند است همکاری لازم را داشته باشد. همان‌طور که می‌دانید ایران در رشته‌هایی مثل کشتی، تکواندو و فوتبال وضعیت خوبی دارد و در همین راستا می‌توانیم تعامل ورزشی زیادی با کشور هند داشته باشیم. همچنین آماده‌ایم تا با کمک یکدیگر برنامه‌های مشترک ورزشی متناسب با رشته همگانی را برگزار کنیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin