سفیر فدراسیون روسیه در ایران طی سفر به استان یزد با تجار و صادرکنندگان این استان دیدار و تبادل نظر کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، “لوان جاگاریان” در نشستی با تجار و صادرکنندگان استان یزد که در محل استانداری این استان برپا شد با بیان اینکه این دومین سفر من به یزد است خاطرنشان کرد:نسبت به دوره قبلی اقدامات بسیار خوبی انجام شده و بسیاری از مشکلات رفع شده است.

وی هدف از سفر خود به این استان را رفع مشکلات و بررسی راههای تعامل بیشتر یزد با کشور متبوعش بیان و اظهار کرد: تجار یزدی ارتباط بسیار خوبی با همتاهای روسی خود دارند.

سفیر روسیه در ایران اضافه کرد: کشور روسیه مستقل و قوی است و در مقابل فشار آمریکا تسلیم نخواهد شد و تحریم هایی که بر روسیه تحمیل شده هیچ تاثیری نخواهد داشت.

وی در پاسخ به سوالی در مورد راههای تسریع در صدور روادید تجار یزدی افزود: طرحی را برای سهولت این موضوع تهیه کرده ایم و به وزارت امور خارجه ایران داده ایم اما طی 3.5 ماه از ارائه این طرح هنوز از طرف ایرانی جوابی دریافت نکرده ایم اما به محض پاسخگویی، نسبت هماهنگی و اقدامات لازم تصمیمات لازم گرفته خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه 30 نوامبر وزیر بازرگانی روسیه به ایران خواهد آمد افزود: بسیاری از مشکلات مطرح شده در این نشست باید از طریق آقایان طیب نیا (وزیر اقتصاد و دارایی) و نعمت زاده (وزیر صنعت) که دیداری هم با وزیر بازرگانی روسیه خواهند شد مطرح و پیگیری شود و لذا از شما درخواست دارم تا بصورت مکتوب این موارد از طریق مسولان ایرانی پیگیری کنید.

وی با اشاره به اینکه استان یزد با داغستان روسیه ارتباط مستقیمی دارد یادآور شد: با توجه همراه بودن مسوولان بازرگانی داغستان با اینجانب در سفر به یزد قطعا مشکلات پیش رو بررسی و رفع خواهد شد.

وی به سفر خود به استانهای همدان، مرکزی، مازندران و زنجان اشاره کرد و گفت: استان یزد در زمینه محصولات گلخانه ای ارتباط بسیار خوبی با ما دارد و مایل به همکاری های بیشتر در این زمینه هستیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin