چهارمین همایش زنده باد مرگ بر آمریکا با حضور سردار کوثری، سفیر کوبا و حمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکا در دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، الکسیس باندریچ وگا، سفیر کوبا در ایران در چهارمین همایش «زنده باد مرگ بر آمریکا» توسط انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در دانشکده فنی این دانشگاه برگزار شد، گفت: قبل از هرچیز می‌خواهم از دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران ، دانشکده فنی و خصوصا از خود دانشگاه تشکر کرده که این فرصت وزمان را در اختیار گذاشته اند، که از طرف مردم مبارز و شریف کوبا ، از طرف قهرمانان و شهیدانشان ، از طرف فیدل ، چشمه الهام و راهنمای مبارزات ما ، آن را پذیرفتم.

وی ادامه داد: در 1 نوامبر گذشته، برای بیست هفتمین بار متوالی، جامعه جهانی، در سازمان ملل متحد قطعنامه ای را که به محکومیت محاصره اقتصادی ، تجاری و مالی جنایتکارانه آمریکا می پرداخت را مورد تصویب قرار داد . که بیش از 60 سال است که بر علیه کوبا توسط ایالات متحده تحمیل شده است ، که خسارات آن در مجموع با توجه نرخ جاری به هزینه ای بیش از 174 میلیارد دلار می رسد.

باندریچ وگا اظهار داشت: در این مورد، برای اولین بار، ایالات متحده، سعی کرد که با ارائه 8 اصلاحیه به اصطلاح در مورد نقض حقوق بشر در کوبا از به تصویب رسین قاطع آن جلوگیری کند. که هیچ کدام از این اصلاحیه ها ( در رای گیری های مورد به مورد) به تصویب نرسیده است.

وی افزود: رژیم صهیونیستی و ایلات متحده در تمام رای گیری ها انجام شده شکست خورده اند( 10 ) . این یکی شکست سیاسی و دیپلماتیک بی سابقه در تاریخ سازمان ملل و ایالات متحده است.

سفیر کوبا درباره مقاومت انقلاب کوبا، گفت: ما به تاریخ 150 ساله مبارزاتمان غرور ملی داریم و اجازه نخواهیم داد به دست فراموشی سپرده شود.

وی ادامه داد: مهم تر از منابع مالی و مادی، منابع انسانی هستند. کوبا مردمی قهرمان دارد که یاد گرفته اند با وجود کاستی ها مقاومت خود را ادامه دهند . فیدل در این باره این گونه بیان می کرد : گرسنگی در آزادی ، ارزشش به مراتب والاتر از زندگی کردن در فراوانی ولی با بردگی است .

باندریچ وگا افزود: قدرت تفکرات به مراتب والا تر از توانایی های مادی است، می توان از صفر شروع کرد و پیروز شد، گاهی تنها با سلاح اخلاق و وطن پرستی. مردم ما بسیار شجاع و مقام هستند که آن را مدیون مبارزه در بدترین شرایط می دانیم.

وی گفت: علیرغم محاصره، کوبا لیست طویلی از دستاوردها در زمینه بهداشت، آموزش، فرهنگ و ورزش دارد.

دفاع از هویت کوبایی؛ فرهنگ ، نمادها ، ایدئولوژی، ارزش‌ها، همبستگی، ریاضت، اتحاد، انسانیت، عزت ، تعهد به دفاع از انقلاب ، استحکام و وفاداری به اصول و اعتقادات این دستاوردهاست.

وی با بیان اینکه اگر فرهنگ از دست برود، مبارزه نیز شکست می خورد، اظهار داشت: کوبا نمونه‌ای از همبستگی بین المللی است و نمونه همکاری های گسترده در بخش سلامت ، آموزش ورزش و حتی نظامی است.

وی با اشاره به آغاز روند به روز رسانی مدل اقتصادی و اجتماعی کوبا از سال 2011 گفت: با بهرگیری از مدیریت فوق العالده هوشمندانه و مداوم و قوی فیدل، کوبا همچنان به دفاع از حق حاکمیت خود خواهد پرداخت تا سیستم سیاسی خود را داشته باشد.

باندریچ وگا اضافه کرد: تحریم های ایالات متحده آمریکا مانع از این نخواهد شد که جامعه ای موفق، سوسیالیستی و دموکراتیک همان گونه که مردم کوبا می خواهند، بسازیم و همچنین تعهد ما به همبستگی با ملت های در حال توسعه و فرایند پیشرونده آن ها را تغییر نخواهد داد.

وی گفت: نمی توانم صحبت‌هایم را به پایان برسانم بدون ابراز قدر دانی از ایران به خاطر حمایت همیشگی خود از قطعنامه بر علیه محاصره ایالات متحده بر ضد کوبا. برایتان درراه مقاومت بر علیه رژیم تحریم‌های دولت ترامپ که از امروز سعی بر افزایش آن را دارد، آرزوی سربلندی دارم و می‌دانم که شماها نیز مملو از اصول مقاومت و پیروزی هستید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin