مراسم افتتاحیه هفته فیلم فرانسه روز شنبه ۴ اردیبهشت با حضور سفیر فرانسه و مدیر موزه‌ی هنرهای معاصر در سینماتک موزه‌ی هنرهای معاصر برگزار می‌شود.

به گزارش آوا دیپلماتیک، هفته‌ی فیلم فرانسه از شنبه ۴ اردیبهشت تا سه‌شنبه ۷ اردیبهشت (طی ۲ سانس، در ساعت‌های ۱۵ و ۱۷) در سالن سینمای موزه هنرهای معاصر برگزار می‌شود. در این هفته فیلم آثاری از شش سینماگر معاصر فرانسوی شامل لئو کاراکس، کلر دنی، فیلیپ فالکون، ژان دوایون، زاویه بووآ و بنوآ ژاکو با زبان اصلی و زیرنویس فارسی به نمایش درمی‌آیند. حضور در این برنامه برای علاقمندان رایگان است.

انتخاب فیلم‌ها توسط ژان میشل فرودون و از بین سینماگران معاصر فرانسوی انجام شده است. سینماگرانی که شاید کمتر در فضای سینمادوستان ایران شناخته شده باشند.

فرودون سردبیر سابق کایه دوسینما طی این برنامه در سینماتک حضور خواهد داشت و بعد از نمایش هر فیلم به نقد و بررسی آن می پردازد.

فرودون به مناسبت این هفته‌ی فیلم اقدام به تدوین مجموعه یادداشت‌های تحلیلی در مورد فیلم‌ها کرده که در قالب کتابچه‌ی راهنما در اختیار حاضرین قرار خواهد گرفت.

اسامی فیلم‌ها و زمان پخش این آثار:

ون پلید (لئو کاراکس – ۱۹۸۶)  شنبه ۴ اردیبهشت ساعت ۱۶

نه ترس، نه مرگ (کلر دنی – ۱۹۸۹)  یکشنبه ۵ اردیبهشت ساعت ۱۵

پونِت (ژاک دوآیون – ۱۹۹۶) یکشنبه ۵ اردیبهشت ساعت ۱۷

ستوان جوان (اگزاویه بوآ – ۲۰۰۵) دوشنبه ۶ اردیبهشت ساعت ۱۷

خیانت (فیلیپ فاکون – ۲۰۰۵) سه‌شنبه ۷ اردیبهشت ساعت ۱۵

ویلای آمالیا (بنوآ ژاکو – ۲۰۰۷) سه‌شنبه ۷ اردیبهشت ساعت ۱۷

حضور در این برنامه برای کلیه‌ علاقمندان آزاد و رایگان است. علاقه‌مندان می‌توانند برای استفاده از برنامه نمایش فیلم‌های فرانسه، به موزه هنرهای معاصر تهران، واقع در خیابان کارگر شمالی مراجعه کنند.

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin