سفیر کشور ویتنام در ایران با اشاره به برگزاری هفته فرهنگی ویتنام در ایران گفت: فرهنگ کوتاه ترین راه برای ورود به قلب، ارتباط و تعامل انسان هاست.

به گزارش آوا دیپلماتیک، نگوین هونگ تک، در آیین برگزاری مراسم هفته فرهنگی ویتنام در تخت جمشید خاطرنشان کرد: در این هفته فرهنگی نمایش فیلم و اجرای موسیقی توسط نوازندگان و هنرمندان کشور ویتنام انجام می شود که نوازندگان سنتی کشور راه طولانی را برای اجرای این برنامه طی کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: در این هفته فرهنگی برای نخستین بار یک فیلم هنری به زبان فارسی که امسال توسط گروهی هنرمندان ایرانی در مورد مقاصد گردشگری ویتنام در سفر کشور ویتنام ساخته شده، نمایش داده می شود.

سفیر ویتنام افزود: همچنین علاوه بر این محصول هنری، نواهای موسیقی سنتی ویتنام توسط هنرمندان کشورم برای مردم ایران و شیراز در تخت جمشید برگزار می شود که تلفیق موسیقی و مکان بسیار لذت بخش خواهد بود.

او ادامه داد: گروه موسیقی سنتی کشور ویتنام شامل پنج نوازنده و خواننده است که بخشی از فرهنگ غنی ویتنام را به مردم دنیا هدیه و برای مردم شیراز به نمایش می گذارند.

هونگ تک، در ادامه یادآور شد: به اعتقاد من فرهنگ کوتاه ترین راه برای ورود به قلب، ارتباط و تعامل انسان هاست و امیدواریم با برگزاری این هفته فرهنگی ارتباط دو ملت بزرگ ایران و ویتنام به هم نزدیک تر شود.

وی افزود: شیراز شهر بزرگانی چون سعدی و حافظ است که این هفته فرهنگی را با یک بیت از اشعار حافظ بزرگ برگزار می کنیم. / بیا تا گل برافشانیم و می در ساغر اندازیم / فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو دراندازیم

سفیر کشور ویتنام در ایران در آیین افتتاح هفته فرهنگی این کشور در تخت جمشید، با زبان فارسی سخنرانی کرد و شعر حافظ را خواند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin