نمایشگاه عکس و اسناد تاریخی همکاری سازمان ملل متحد و ایران با قرائت پیام خانم ماریا دوتسنکو رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران در مهاباد گشایش یافت.

 به گزارش آوا دیپلماتیک، این نمایشگاه با حضور فرماندار و امام جمعه مهاباد، رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) آذربایجان غربی، مسؤولان دستگاه‌های اجرایی، فعالان مدنی و هنرمندان این شهرستان برپا شد.

مسؤول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در مهاباد در حاشیه آئین افتتاح این نمایشگاه خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه ۵۵ قطعه عکس و سند تاریخی از حضور شخصیت‌های برجسته ایران در رویدادهای سازمان ملل متحد، سفر هفت دبیرکل این سازمان به ایران و گزیده‌ای از طرح‌های اجرا شده توسط سازمان ملل در ایران به مدت یک هفته در معرض بازدید عموم قرار می‌گیرد.

منوچهر صمدی افزود: مجموعه عکس‌ها و اسنادی که برای این نمایشگاه انتخاب شده مربوط به آرشیو مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، مرکز اسناد و تاریخ دیپلماسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و مؤسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران است.

وی آگاهی یافتن از تاریخچه سازمان ملل متحد در ایران را مهم برشمرد و اضافه کرد: این نمایشگاه بنا بر تفاهم‌نامه منعقد شده بین خبرگزاری جمهوری اسلامی و مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در استان‌های مختلف برپا شده است.

صمدی افزود: نمایشگاه عکس و اسناد همکاری‌های سازمان ملل متحد و ایران با هدف اطلاع رسانی درباره حضور و همکاری ایران به عنوان کشوری دوستدار صلح در سازمان‌های بین المللی از زمان تأسیس جامعه ملل و سازمان ملل متحد در مهاباد برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: این نمایشگاه به همت و همکاری دفتر سازمان ملل متحد در ایران، فرمانداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری و شورای اسلامی شهر و خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر مهاباد برگزار می‌شود و می‌تواند برای پژوهشگران علاقه مند به علوم سیاسی، روابط و حقوق بین الملل، اساتید و دانشجویان مفید واقع شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin