نمایشگاه عکس “تجربه زندگی تمام و کمال در ویتنام” از سوی سفارت ویتنام در تهران برگزار شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، آقای لوئونگ کونوک هویی، سفیر ویتنام در ایران در مراسم افتتاح نمایشگاه عکس معرفی این کشور گفت: این نمایشگاه شامل عکس‌ هایی از 19 میراث فرهنگی جهانی است که توسط یونسکو به ثبت رسیده اند. که از این میان، 5 میراث ملموس، 13 میراث غیر ملموس و یک میراث مشترک وجود دارند.

وی افزود: این مواریث از طیف‌ های گسترده ‌ای تشکیل شده ‌اند؛ از هنر و آواز های محلی گرفته تا رقص و جشنواره‌ های گوناگون؛ از باورهای مردمی تا چشم‌ اندازهای طبیعی، مکان‌ های تاریخی و زیست روزمره مردم.

در ادامه سفیر ویتنام خاطرنشان کرد: آهسته آهسته و به لطف برداشته شدن محدودیت‌ های کرونایی، صنعت گردشگری در جهان در حال احیا شدن است و مسافرها می ‌توانند آزادانه ‌تر رفت ‌و آمد کنند. در همین راستا، ویتنام نیز همانند دیگر کشورهای آسه‌آن، در حال باز کردن مرزهای خود به روی گردشگران خارجی است.

وی افزود: پس از گذشت 2 ماه از اتخاذ این تصمیم در تاریخ 15 مارس و طی دو ماه گذشته، آمار گردشگران ورودی به خاک ویتنام به 100 هزار نفر رسید که بیش از 5 برابر دوره مشابه در سال گذشته است.

سفیر ویتنام با اشاره به روند تسهیل مقررات حضور گردشگران خارجی به این کشور گفت: با رفع تقریبا تمام مقررات بازدارنده در خصوص همه ‌گیری کووید، مانند حذف قرنطینه، به تعلیق در آمدن آزمایش کرونا، و عدم نیاز به ارایه وضعیت پزشکی و سلامتی پیش از ورود به ویتنام و همچنین پس از به رسمیت شناخته شدن گواهی واکسنِ صادره در بیش از 20 کشور جهان از جمله ایران، ویتنام بسیار امیدوار است که به زودی شاهد رسیدن به رکورد سال 2019 یعنی 18 میلیون بازدید کننده در سال باشد.

در ادامه این مراسم اسلایدهای مرتبطی به نمایش در آمد که مربوط می شد به میراث فرهنگی ملموس و غیر ملموس کشور ویتنام.

در ادامه میراث کشور ویتنام به اختصار برای حاضران در مراسم معرفی شدند:

مجوعه بناهای تاریخی هوئه، شهر باستانی هوی آن، زیارتگاه مای سون، ارگ سلطنتی تانگ لونگ، ارگ دودمان هو، موسیقی دربار خسروانی هوئه، فضا فرهنگی گانگ در مناطق کوهستانی، آوازهای محلی مردم کوان هو، آواز خوانی کا چو، جشنواره ییانگ، آواز خوانی فو تو سوان، ستايش هونگ ووئونگ، هنر دون کا تای تو در جنوب، ترانه های محلی وی و زیام مخصوص مردم نیه تین، مراسم و بازی طناب کشی، نیایش الاهگان مادر در قلمرو های ثلاثه، هنر بَي چوي در مرکز ویتنام، هنر رقص سوئه خاص قوم تای و در نهایت مجموعه چشم اندازهای چَنگ اَن.

سپس با حضور چند تن از خانم های ویتنامی که لباس سنتی پوشیده بودند به عنوان بخشی از این مراسم، توضیحاتی در خصوص این لباس ها برای مهمانان داده شد.

 در انتها نیز آقای سفیر در خصوص هر یک از عکس های این نمایشگاه که اختصاص به بناهای تاریخی و مراسم های باستانی این کشور داشت توضیحاتی را بیان کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin