سفارت چین در ایران نمایشگاه بین المللی 100 سال حزب کمونیست چین را در تهران برپا کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، محمد حسین نیکنام معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی ایران و دیگر شخصیت ها در این برنامه شرکت کردند.

پس از بازدید از نمایشگاه، محمد حسین نیکنام معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی ایران گفت: تحت رهبری حزب کمونیست چین، دستاوردهای چین در سال های اخیر مورد توجه جهانیان قرار گرفته است.

 وی افزود: یک متفکر گفته است که موفقیت به سه عنصر نیاز دارد، اول، برنامه ریزی، دوم، صداقت در تعهد، سوم تلاش مستمر. چین نیز با این سه عنصر در طول 100 سال تغییرات بزرگی داشته است. نمایشگاهی که من همراه با جناب سفیر بازدید کردم، تاریخی با ارزش و شکوهمند از مبارزات چین را بازگومی کند. اکنون چین از نظر مردم جهان الگوی موفقیت است.

وی افزود: “کمربند و جاده” و مفهوم جامعه با آینده مشترک بشریت که توسط شی جین پینگ دبیر کل حزب کمونیست چین مطرح شده، سهمی مهم در ارتقای توسعه مشترک جهان و حفظ عدالت داشته و حزب موتلفه اسلامی ایران مایل است مبادلات و همکاری های بیشتر با حزب کمونیست چین داشته باشد.

معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی ایران خاطرنشان کرد: در صدمین سالگرد تاسیس حزب کمونیست چین، من به حزب کمونیست چین، رهبران حزب کمونیست چین و دولت و مردم چین تبریک می گویم. امسال همچنین پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشور (ایران و چین) است. امیدوارم که روابط دو کشور به توسعه خود ادامه دهد و دو طرف از طریق مبادلات به پیشرفت بیشتر برسند.

 چانگ هوا سفیر چین در ایران گفت که اگر کشورهای دیگر بخواهند با چین آشنا شوند، ابتدا باید حزب کمونیست چین را بشناسند. بدون حزب کمونیست، چین جدیدی وجود ندارد. حزب کمونیست چین همواره جست و جوی خوشبختی برای مردم و رستاخیز ملی را به عنوان ماموریت خود می داند.

وی افزود: با برگزاری این نمایشگاه، ما در تلاش هستیم تا دوستان خارجی از طریق این تصاویر عمیقا درک کنند که چرا مردم چین حزب کمونیست چین و راه سوسیالیسم را انتخاب کرده اند، نیز بدانند که چرا ما سیاست خارجی مستقلی انتخاب کرده ایم. حزب کمونیست چین نیز یک حزب برای همه بشریت است. ما مایلیم تا با همه کشورهای جهان برای پیشبرد سازندگی جامعه با آینده مشترک بشریت سخت تلاش کنیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin