“فادی الحاج علی” سفیر لبنان در تهران با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به اهمیت روابط دو جانبه جمهوری اسلامی ایران و لبنان و رشد و توسعه ارتباطات فیمابین در عرصه‌های مختلف، اظهار داشت: حضور رئیس‌ جمهوری لبنان در مراسم تحلیف یازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران، نشان‌دهنده توجه ویژه رهبران دو کشور به اهمیت روابط فیمابین است.
وی افزود: مجلس شورای اسلامی از هر گونه رویکردی برای بسط و توسعه هر چه بیشتر مراودات دوستانه با لبنان در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی استقبال می‌کند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، لبنان را کشوری مهم در منطقه قلمداد کرد و متذکر شد: با توجه به اهمیت منطقه‌ای لبنان، دشمنان این کشور به‌دنبال تعرض به امنیت و ثبات لبنان هستند و جمهوری اسلامی همواره وحدت و یکپارچگی لبنان را مورد تأکید قرار داده است.
بروجردی در ادامه حزب‌الله لبنان را افتخاری برای مردم لبنان و منطقه دانست و تصریح کرد: حزب‌الله لبنان از عوامل مهم حفظ صلح و امنیت پایدار در منطقه است.
وی در پایان با اشاره به حوادث کنونی در منطقه به ویژه بحران سوریه، تصریح کرد: حوادث سوریه نشان داد قدرت‌های جهانی نمی‌توانند با جنگ و کشتار در برابر اراده ملت‌ها بایستند.
در این دیدار، “فادی الحاج علی” سفیر لبنان در تهران نیز با اشاره به شرایط حساس منطقه، گفت: نقش جمهوری اسلامی در تأمین صلح و امنیت پایدار در منطقه بسیار مهم و غیرقابل چشم‌پوشی است.
وی روابط دو کشور را در بالاترین سطح دانست و تصریح کرد: انتظار می‌رود به‌موازات توسعه مراودات سیاسی میان لبنان و ایران، ارتباطات اقتصادی و تجاری فیمابین نیز گسترش یابد

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin