“جفری آدامز” سفیر انگلیس  در ایران  با “علاءالدین بروجردی” رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دیدار و گفت‌وگو کرد.در ابتدای این دیدار بروجردی با بیان این‌که افکار عمومی ملت ایران انتظار تغییر سیاست‌های ۱+۵ و برداشتن گام‌های عملی برای اعتمادسازی دارند، گفت: فشار اقتصادی و تحریم باعث رشد ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی ایران در بهره‌گیری از فن‌آوری‌های پیشرفته در حوزه‌های گوناگون شده است و ملت ایران را برای حرکت به سوی پیشرفت و توسعه مصمم‌تر ساخته است.

بروجردی همچنین با بیان این‌که سیاست‌های دولت کنونی آمریکا در عرصه‌های مختلف شکست خورده است، به نتایج انتخابات اخیر آمریکا اشاره کرد و افزود: افکار عمومی داخل و خارج از آمریکا انتظار تغییرات گسترده در سیاست‌های دولت آینده آمریکا را در حوزه‌های گوناگون دارند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به اقدامات متعدد کشورمان برای ایجاد اعتماد و گزارشات متعدد آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای مبنی بر عدم انحراف ایران از برنامه صلح‌آمیز هسته‌‌ای گفت: ۱+۵ باید گام‌های عملی برای تغییر فضا و اعتمادسازی بردارد.

بروجردی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسوولیت انگلیس در مبارزه با مواد مخدر در افغانستان گفت: این سوال مهم وجود دارد که چرا تولید مواد مخدر از زمان حضور نیروهای بیگانه در این کشور چهار برابر شده است.

وی همچنین با تاکید بر اهمیت نقش مجالس در تقویت مناسبات فی‌مابین افزود: روابط پارلمانی در مجموعه مناسبات دو کشور از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

“جفری آدامز” سفیر انگلیس در تهران نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت توسعه و گسترش مناسبات با ایران برای کشورش گفت: انگلیس در مناسبات با ایران به داشتن روابطی خوب در آینده‌ می‌نگرد.

وی موضوعات و تحولات منطقه را از مهمترین بستر‌های تقویت همکاری‌های دو کشور دانست و افزود: موضوع افغانستان و مبارزه با قاچاق مواد مخدر یکی از زمینه‌های بسیار مهم همکاری دو کشور است.

سفیر انگلیس در ادامه، گفت‌وگو و مذاکره را تنها راه حل مساله هسته‌‌ای ایران دانست و گفت:‌ لندن همواره خواستار تداوم گفت‌وگوها و مذاکرات فی‌مابین در این زمینه است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin