نماینده كمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در نشست بررسی مسائل اتباع خارجی مقیم شیراز از صدور کارت بیمه اتباع مجاز افغان خبر داد.

نماینده كمیساریای عالی سازمان ملل در پاسخ به درخواست برخی اتباع افغان برای از سرگیری ارایه خدمات بیمه ای به آنها گفت: ارایه نشدن خدمات بیمه ای به اتباع افغان به دلیل تاخیر در قرارداد منعقده با شركت بیمه بود.

برنارد دویل با تشكر از اداره كل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی به سبب مساعدت در انعقاد قرارداد جدید بیمه اتباع خارجی در ایران گفت : این امر در زمان بسیار كوتاهی اجرایی خواهد شد.

وی گفت : از زمانی كه كارتهای بیمه اتباع خارجی صادر می شود همه هزینه های مربوط به بهداشت و درمان آنها تا 6 ماه قبل ازآن نیز پرداخت خواهد شد.

مدیركل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور نیز گفت : هم اینك 280 هزار دانش آموز و 11 هزار دانشجوی تبعه كشور افغانستان در مدارس و دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران تحصیل می كنند.

عزیز كاظمی افزود : جمهوری اسلامی ایران میزبان سه میلیون تبعه افغان است كه این رقم مساوی با مجموع جمعیت 92 كشور جهان و از منظری دیگر به اندازه یك كشور است.

وی اتباع كشور افغانستان ساكن در ایران را برادران و خواهران دینی مردم كشورمان خواند و گفت : تا زمانی كه اتباع افغان به صورت قانونی در كشور ما حضور دارند ما به لحاظ انسانی ، اخلاقی و آموزه های دینی پذیرای آنها هستیم.

رییس كمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در ایران نیز گفت : امكانات تحصیل دانش آموزان افغان در ایران در مقایسه با كشور متبوعشان بسیار بهتر است.

برنارد دویل در بازدید از مدرسه راهنمایی شهید عباسپور شیراز افزود : هفته گذشته در بازدید از مدارس كشور افغانستان مشاهده شدكه دانش آموزان آن كشور در شرایط بد و دشواری تحصیل می كنند اما در ایران دانش آموزان افغان از امكانات خیلی بهتری برخوردار هستند.

وی گفت : دانش آموزان ایرانی و اولیای آنها به خاطر تقسیم امكانات آموزشی با دانش آموزان افغان شایسته تقدیر هستند و از این رو از آنان به صورت ویژه قدردانی می شود.

مدیركل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور ، رییس و نمایندگان كمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان و سفرا و نمایندگان دیپلماتیك 9 كشور مقیم تهران ، سه شنبه شب به منظور بررسی وضعیت اتباع خارجی به ویژه اتباع افغان وارد شیراز شدند.

توماس بوچسبام سفیر اتریش در تهران ، پیتر تیلر سفیر سوئد و لیویالو آگوستی سفیر سوئیس ، سفرای خارجی هستند كه به اتفاق این هیات به شیراز سفر كرده اند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin