“خورخه رودولفو میراندا لویزاگا” سفیر بولیوی در تهران با حمیدرضا فولادگر رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و بولیوی دیدار و گفت‌وگو کرد.فولادگر در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط خوب دو کشور در عرصه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی، گفت: مواضع نزدیک و دیدگاه‌های مشترک دو کشور در موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی بستر مناسبی برای رشد و توسعه مناسبات دوستانه فیمابین فراهم کرده است.

وی افزود: گروه دوستی پارلمانی ایران و بولیوی بر بسط و گسترش ارتباطات بین دو کشور در زمینه‌های سیاسی و اقتصادی به ویژه روابط پارلمانی میان مجالس دو کشور تاکید دارد.

رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و بولیوی در ادامه وجود ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فنی و تکنولوژی در دو کشور را زمینه‌ساز افزایش مبادلات اقتصادی و صنعتی دانست و خاطرنشان کرد: پیشرفت‌های علمی و تکنولوژی ایران در عرصه‌های نانوتکنولوژی و وجود ذخایرعظیم معدنی و کشاورزی در بولیوی می‌تواند به اجرایی کردن توافقنامه‌های فیمابین و فعال‌تر شدن بخش‌های خصوصی و دولتی دو کشور کمک کند.

نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت‌وگو و مذاکرات مقامات عالیرتبه دو کشور را برای توسعه ارتباطات دوستانه لازم دانست و بر ضرورت تقویت رایزنی‌ها میان تهران و لاپاز تاکید کرد.

“خورخه رودولفو میراندا لویزاگا” سفیر بولیوی در تهران، روابط بولیوی و جمهوری اسلامی ایران را برادرانه خواند و گفت: تحریم‌های اعمال شده بر علیه ایران از سوی آمریکا به دور از عدالت می‌باشد و بولیوی همواره از مواضع مستقل و حق ایران در استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌یی حمایت می‌کند.

سفیر بولیوی در تهران با اشاره به ذخائر انرژی و معدنی بولیوی و حضور شرکت‌های ایرانی در بولیوی افزود: شرایط مناسبی برای سرمایه‌گذاری شرکت‌های خصوصی و دولتی ایران در زمینه انرژی و معدنی در بولیوی فراهم است و دولت و پارلمان بولیوی بر افزایش مراودات اقتصادی و سیاسی با جمهوری اسلامی ایران تاکید دارند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin