دمیتری کالتسوف سفیر جمهوری بلاروس به منظور همکاری‌‌‌های دوجانبه‌‌ تجاری، فنی و علمی در حوزه‌‌ صنایع پتروشیمی، با سعید صادقی مدیرعامل شرکت پتروشیمی امیرکبیر دیدار کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در این دیدار مدیرعامل شرکت پتروشیمی امیرکبیر با معرفی توانمندی‌‌‌ها و ظرفیت بالای این شرکت در بخش‌‌‌های مختلف اظهار کرد: شرکت پتروشیمی امیرکبیر یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان پلی‌‌‌اتیلن کشور است که تولیدکننده‌‌ پلیمرهای سبک، سنگین و سبک خطی در مجتمع پتروشیمی امیرکبیر واقع در منطقه‌‌ ویژه اقتصادی پتروشیمی درشهرستان بندرماهشهر مشغول به فعالیت است.

دکتر سعید صادقی با اشاره به ظرفیت‌های بالای تجارت دو کشور افزود: با توجه به کیفیت ممتاز برخی گریدهای این شرکت و استقبال چشمگیر بازارهای جهانی از تولیدات این مجموعه، علاقه‌مند هستیم تا با همکاری‌های مشترک، شاهد توسعه‌‌ بازار و صادرات محصولات پتروشیمی امیرکبیر باشیم.

وی با استقبال از همکاری دوجانبه در تجارت و دانش فنی خاطرنشان کرد: با توجه به پتانسیل بالای جمهوری اسلامی ایران و خصوصا مناطق نفت‌خیز، فرصتی بی‌نظیر جهت سرمایه‌گذاری تجار بلاروس در این عرصه مهیا شده است که می‌تواند برای هر دو کشور منافع قابل‌توجهی به همراه داشته باشد.

دمیتری کالتسوف سفیر جمهوری بلاروس در این دیدار با ابراز خرسندی از دیدار با مدیرعامل و مدیران شرکت پتروشیمی امیرکبیر، ضمن ارائه گزارشی از صنعت نفت و پتروشیمی در کشورش گفت: ۲۰مجتمع پتروشیمی به صورت هلدینگی در بلاروس وجود دارد که اکثرا دولتی هستند و با کمک مجموعه پتروشیمی امیرکبیر در بحث دانش فنی و علمی می‌تواند کمک بزرگی برای تعامل و همکاری بیشتر باشد.

وی با اشاره به سفر رسمی هیات نفتی بلاروس درسال‌جاری به کشور ایران که وزیر نفت کشورش به همراه معاونان و برخی مدیران شرکت‌ها انجام خواهد شد، اعلام آمادگی کرد تا با دعوت دکتر سعید صادقی مدیرعامل شرکت پتروشیمی امیر کبیر، در منطقه ویژه‌‌ اقتصادی پتروشیمی بندرماهشهر حضور یابند تا با دیدارهای دوجانبه یا چند جانبه بتوانند شاهد تعامل هرچه بیشتر دو کشور باشند.

کالتسوف با تاکید بر وجود آکادمی علمی و چند دانشگاه در رشته‌های نفت و صنایع پتروشیمی در بلاروس افزود: با توجه به تحقیقات پایه و تحقیقات توسعه‌ای در دانشگاه‌های این کشور، می‌توانیم با ارائه راهکارهای درازمدت، شاهد همکاری‌های علمی بین مراکز دانشگاهی دو کشور باشیم.

در پایان این دیدار، دکتر صادقی اعلام آمادگی کرد تا شرکت پتروشیمی امیرکبیر ضمن میزبانی از هیات سرمایه‌گذاران و تجار بلاروسی در منطقه ویژه اقتصادی بندر ماهشهر، زمینه‌ساز ایجاد یک بستر تجاری در زمینه نفت، گاز و پتروشیمی بین دو کشور باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin