برای اولین بار در ۱۱ سال گذشته پرواز مستقیم بین فرودگاه بین‌المللی بارسلون اسپانیا و فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) انجام شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، این هواپیما از فرودگاه بین‌المللی بارسلون به پرواز در آمد و در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) به زمین نشست.

روزنامه لا وانگواردیا اسپانیا اعلام کرد شرکت هواپیمایی ماهان ایر – دومین شرکت هواپیمایی ایران – هر هفته دو پرواز مستقیم بین بارسلون و تهران در روزهای پنجشنبه و یکشنبه انجام خواهد داد.

این پرواز‌ها دست کم تا بیست و ششم اکتبر ادامه خواهد داشت. مدت این پرواز پنج ساعت و ۳۰ دقیقه خواهد بود.

ادوارد لوپز بوسکتس، سفیر اسپانیا در ایران، که در اولین پرواز هواپیمای ایرباس ‌ای ۳۴۰ به تهران حضور داشت گفت: این پرواز نشان‌دهنده روابط بین دو کشور پس از گذشت دو سال از توافق ایران با جامعه بین‌المللی درباره برنامه هسته‌ای است.

محمد حسن فدایی فرد سفیر ایران در اسپانیا نیز با ابراز خرسندی از برقراری این مسیر پروازی، گفت که تنها در یک سال میزان تجارت میان اسپانیا و ایران سه برابر شده و به همین دلیل لازم است که راه های ارتباطی میان دو کشور نیز بهبود یابد.

لا وانگوردیا در ادامه گزارش خود آورده است، امیلیو آبلاندو معاون نماینده دولت اسپانیا در کاتالونیا هم درباره افتتاح این خط پروازی تصریح کرد: اخیرا فرودگاه بارسلون مسیرهای مستقیمی برای پرواز به شیکاگو، سئول، لس آنجلس، سنگاپور و هنگ کنگ را افتتاح کرده است و این فرودگاه در انجام پرواز به مقصد آسیا قوی خواهد شد.

به گفته آبلاندو، پرواز یادشده در پاسخ به تقاضای 33 هزار و 494 مسافری که به شکل غیر مستقیم در سال 2016 میان تهران و بارسلون پرواز انجام دادند، صورت گرفته است.

بر اساس اظهارات آبلاندو، تعداد توریست های اسپانیایی علاقمند به سفر ایران تنها در طی یکسال اخیر حدود 50 درصد رشد داشته است.

آبلاندو اضافه کرد که در حال حاضر 1400 شرکت اسپانیایی با ایران همکاری می کنند و تعداد آن ها با توجه به حمایت دولت اسپانیا که خط اعتباری برای این شرکت ها به ارزش 610 میلیون یورو اختصاص داده، رو به افزایش می باشد.به همین دلیل دولت اسپانیا در صدد افزایش این میزان اعتبار است.

لا وانگواردیا تاکید کرد که کلیه شرکت کنندگان در مراسم افتتاحیه در دو مورد هم نظر بودند: یکی اینکه به زودی تعداد سفرها که در حال حاضر دو بار در هفته است، افزایش یابد و دیگر اینکه پرواز مستقیم میان فرودگاه آدولفو سوارز باراخاس (مادرید) و تهران نیز برقرار شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin