نمایندگان آژانس های سازمان ملل متحد از روند اجرای فعالیتها و طرح ها درجمعیت استان و خانه های هلال بازدید به عمل آوردند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، اعضای نمایندگان آژانس های سازمان ملل متحد در ایران از فعالیتهای جمعیت هلال احمر استان البرز، خانه هلال فرخ آبادو کمالشهر بازدید کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز اظهار کرد: ثمربخشی و نتیجه فعالیت های خانه های هلال در مناطق دور از شعب هلال احمر بستگی به همت و همکاری مسئولین شهری.،شوراهای شهر و روستا و و خیرین نیک اندیش دارد تا در زمان بحران و حوادث آموزش ها و خدمات ارائه شده در هر منطقه بتواند در کاهش آسیب ها و پاسخگویی بموقع عوامل امدادی در کمک رسانی ها موثر باشد.

در این بازدیدها مدیرعامل هلال احمر استان البرز به همراه اعضای نمایندگان آژانس های سازمان ملل متحد در ایران؛ از جمله: نماینده دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد(OCHA) ,برنامه عمران سازمان ملل متحد(UNDP) ,  صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در ایران(UNFPA) ,سازمان امداد بین المللی  (International Relief)، موسسه کنشگران توسعه پارس از روند برگزاری کلاس های آموزشی، شرایط جذب و فراخوان دوره ها، نحوه اجرای امور بشردوستانه و عام المنفعه در خانه های هلال بازدید نمودند و به بررسی مسائل، برنامه ها و نیازهای آموزشی، امدادی و اقدامات بشردوستانه و عام المنفعه مورد نیاز در سطح محلات پرداختند.

محمد باقر خلفی در تشریح فعالیت های خانه های هلال خاطرنشان کرد: خانه های هلال در مناطق مختلف با نیاز سنجی و توجه به مسائل محیطی و فرهنگی و اجتماعی محلات نسبت به اجرای فعالیت های مدنظر اقدام می نمایند.

این بازدید به منظور بررسی روند فعالیت های خانه های هلال توسط آژانس بین المللی انجام شد تا ضمن الگو پذیری از فعالیت های خانه های هلال این استان در کنار فعالیت سایر استان های کشور، نسبت به تدوین الگویی جهانی برای استقرار خانه های هلال در کشورهای مختلف از طریق فدراسیون جهانی نیز اقدام گردد.

این نمایندگان ضمن حضور در دفترمدیرعامل هلال احمر استان البرز و دیدار با اعضای شورای معاونین، از تلاش و اقدامات این استان قدردانی و به بررسی شیوه های اجرایی آموزش ها و اقدامات انجام شده توسط این جمعیت پرداختند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin