​ دکتر یاسر پیرعلی سرپرست دانشگاه شهرکرد با دکتر شاه منصور شاه میرزا نماینده موسسه فرهنگی اکو دیدار و تبادل نظر کرد.

 به گزارش آوا دیپلماتیک، دکتر یاسر پیرعلی در این دیدار ضمن معرفی ظرفیت‌های دانشگاه شهرکرد گفت: دانشگاه تمایل دارد با مؤسسه اکو برای پیشبرد اهداف بلند مدت همکاری نماید که این همکاری فرهنگی و علمی با انعقاد تفاهم‌نامه،اجرایی‌تر و نظامندتر خواهد شد.

دکتر کیوانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه نیز ضمن تشکر از حضور دکتر شاه منصور در دانشگاه، به همکاری‌های بیشتر در زمینه‌ی طرح‌های مشترک‌ بین‌المللی، حفظ، نگهداری و ارتقای نسخ ارزشمند خطی کتابخانه مرکزی دانشگاه، انتشارات، تبادل استاد و دانشجو با کشورهای اکو و کشورهای اسلامی که قرابت فرهنگی بیشتری با ایران دارند تأکید کردند.

 دکتر بهمنی مدیر مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه شهرکرد گفت: دانشگاه شهرکرد ظرفیت‌های خوبی در زمینه‌های فرهنگی دارد و در راستای برگزاری نمایشگاه بین‌المللی و انعقاد تفاهم‌نامه آمادگی هر گونه همکاری با مؤسسه بین‌المللی فرهنگی اکو را دارد.

دکتر شاه منصور شاه میرزا، ضمن قدردانی از برگزاری همایش بین‌المللی عمان سامانی گفت: ما با چندین دانشگاه معتبر ایران، دانشگاه تهران، هنر تهران، علامه طباطبایی، شهید بهشتی و … تفاهم‌نامه‌هایی داریم و با توجه به پتانسیل‌های دانشگاه شهرکرد تمایل داریم همکاری‌هایی با دانشگاه شهرکرد داشته باشیم.

نماینده موسسه بین‌المللی فرهنگی اکو در ادامه افزود: معرفی عمان سامانی نباید محدود به این همایش باشد و باید هر سال برنامه‌های مختلفی برگزار شود تا عمان پژوهان بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

دکتر شاه میرزا افزود: استان چهارمحال و بختیاری محور و قلب گردشگری ایران است و با توجه به قابلیت هایی که دارد اگر به آن توجه شود در جذب توریسم، اقتصاد، اشاعه فرهنگ و… موفق خواهد بود.

برگزاری نمایشگاه‌های حضوری و مجازی در خصوص معرفی جاذبه‌های توریستی و گردشگری، انتشار ویژه نامه‌های مشترک اکو و دانشگاه شهرکرد به زبان انگلیسی، برگزاری همایش‌های مشترک بین‌المللی به صورت وبینار، ترجمه اشعار عمان سامانی به زبان‌های ۱۰ کشور اکو، تشویق و ترغیب به مطالعه آثار عمان سامانی، از جمله پیشنهادات مطرح شده توسط دکتر شاه میرزا جهت درج در تفاهم‌نامه موسسه اکو و دانشگاه شهرکرد بود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin