مدیر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقای یونیسف، طی سفر به ایران نحوه همکاری در مورد برنامه های کودکان در ایران را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، مدیر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقای یونیسف، آقای دکتر پیتر سلاما در سفر دو روزه خود به ایران با شرکای ملی یونیسف و مسئولان سازمان ملل، همکاری فعلی و آینده در مورد برنامه های کودکان در کشور را مورد بررسی قرار دادند.

در این سفر که در ابتدای هفته کودک در ایران صورت پذیرفت، آقای دکتر سلاما با آقای دکتر حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، آقای دکتر ناصر کلانتری، قائم مقام معاونت بهداشت، آقای دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و آقای خلیل الله بابالو قائم مقام وزیر و ریاست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور ملاقات کردند.

در این دیدارها، طرفین زمینه های تقویت همکاری در مورد موضوعات اصلی مربوط به رفاه کودکان را بررسی نمودند.

 آقای دکتر سلاما گفت: دستاوردهایی که نظام سلامت و بهداشت منحصر به فرد جمهوری اسلامی ایران در زمینه آموزش پزشکی، تحقیقات و مراقبت های بهداشتی کسب کرده است، موجب شده تا موفقیت های بزرگی در زمینه سلامت کودکان حاصل شود.

وی در ادامه افزودند: برنامه تحول نظام سلامت که اخیراً اجرا شده است پیشرفت مهمی برای ایران محسوب شده و موجب می گردد تا نتایج مهمی در زمینه بهداشت عمومی و بهداشت کودکان حاصل شود.

آقای دکتر سلاما از دولت ایران برای پیشرفت های قابل ملاحظه ایی که در دسترسی به اهداف توسعه هزاره (MDGs) در بخش آموزش و بخصوص اولویت بخشی به آموزش فراگیرو برابر با کیفیت داشته است، قدردانی کرد.

 دکتر سلاما به نظام رفاه اجتماعی چند لایه ایران اشاره کرد و برنامه سخاوتمندانه یارانه نقدی ایران و اجرای موفق برنامه عمومی بیمه سلامت را ستود و همینطور از تلاش های ایران در بهبود وضعیت سلامت کودکان از طریق برنامه های مختلف حمایت اجتماعی هدفمند، قدردانی کرد.

آقای دکتر سلاما همچنین از ایران برای ایفای نقش مهم در اجرای برنامه­های مشترک با یونیسف تشکر کردند و حمایت مستمر خود را از این برنامه ها اعلام نمود.

این اولین سفر آقای دکتر سلاما به عنوان مدیر منطقه ایی به ایران است.

وی با تخصص اپیدمیولوژیست، قبل از انتصاب به عنوان مدیر منطقه خاور میانه و شمال آفریقای یونیسف، سمت های مختلفی در یونیسف داشته که از آن جمله میتوان به نماینده یونیسف در اتیوپی و زامبیا، رئیس بهداشت جهانی و مشاور ارشد در زمینه اچ آی وی ایدز در مقر سازمان ملل در نیویورک و قبل از آن رئیس بهداشت و تغذیه در افغانستان اشاره نمود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin