سفیر پرتغال در ادامه سفر یك روزه به شهر قزوین، از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و مركز رشد واحدهای فناور این دانشگاه بازدید كرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، ماریو داماش نونس سفیر پرتغال در ایران كه به دعوت شهردار قزوین برای بررسی زمینه‌های همكاری دوجانبه در قزوین به سر می برد پس از نشست با شهردار و مدیران شهری عصر شنبه با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین ضمن بازدید از قسمتهای مختلف دانشگاه با تولیدات و آخرین دستاوردهای پژوهشی و تحقیقاتی دانشجویان این دانشگاه آشنا شد.

سفیر پرتغال در این بازدید كه شهردار قزوین و تعدادی از اعضاء شورای اسلامی شهر نیز حضور داشتند از تولیدات مختلف پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین مانند موتورسیكلت برقی، خودرو های خورشیدی هاوین یک و هاوین ۲، هواپیمای بدون سرنشین دوران، خودروی برقی دو نفره كوآدرو و ربات‌های ساخته شده توسط دانشجویان دیدن كرد.

در این دیدار مرتضی موسی خانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گزارشی از وضعیت علمی این واحد ارائه کرد و گفت: این دانشگاه در علم رباتیک جایگاه شاخصی در کشور دارد و توانسته در مسابقات جهانی رباتیک نیز رده های برتر را کسب کند.

وی افزود: این دانشگاه با داشتن دانشجویان نخبه و مبتکر توانسته موفقیت های زیادی در عرصه های مختلف کسب کند و امروز نیز در کشور به عنوان مرکزی نمونه مطرح است و در رویکرد جدید با گسترش فعالیت های خود در اقصی نقاط جهان تلاش می کند با تعامل دو سویه ضمن تبادل تجربه به موفقیت های خود بیفزاید.

همچنین در نشست رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین با داماش نونس سفیر پرتغال در ایران راههای توسعه همکاری های علمی دانشگاه آزاد قزوین و دانشگاههای پرتغال مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin