سیگوالد تامین‌ هاوگه، سفیر نروژ ضمن دیدار و گفتگو با علیرضا دبیر، رییس فدراسیون کشتی از کمپ تیم‌های ملی کشتی بازدید بعمل آورد و شاهد تمرینات تیم‌های ملی کشتی بود.

به گزارش آوا دیپلماتیک، وی همچنین صحبت کوتاهی را با «محمد بنا» و «پژمان درستکار» سرمربیان تیم‌های ملی کشتی فرنگی و آزاد داشت.

هاوگه پس از بازدید از امکانات کمپ تیم‌های ملی کشتی گفت: اجرای این همه کار در مدت کمتر از یکسال و نیم، کار بسیار ارزشمند و خوبی است. از دعوت شما تشکر می‌کنم. حضورم در اینجا تأثیرگذار بود و فکر می‌کنم با تعهدی که شما دارید، حتما نتیجه می‌گیرید.

وی ادامه داد: تلاش و ممارست بسیار در کار تأثیرگذار است و مطمئنم با تلاشی که شما انجام می دهید و کاملا مشخص است، نتیجه لازم را خواهید گرفت.

سفیر نروژ در ایران اظهار داشت: می‌دانم که تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران با ۲۰ کشتی‌گیر راهی کشور نروژ خواهند شد، البته به دلیل شیوع کرونا مشکلاتی در خصوص روادید وجود دارد اما تلاش خود را خواهم کرد که برای دریافت روادید مشکلی بوجود نیاید.

وی گفت: از شما دعوت می‌کنم به همراه تیم‌های ملی کشتی پیش از حضور در رقابت‌های جهانی نروژ، مهمان ما در سفارت باشید.

رییس فدراسیون کشتی نیز در این دیدار، توضیحاتی را در مورد اهمیت کشتی در ایران، تاریخچه این ورزش ملی و قهرمانان و مدال‌آوران این رشته ورزشی داد.

علیرضا دبیر، خاطر نشان کرد: کمپ تیم‌های ملی کشتی شامل خانه‌های کشتی شهید هادی و صدرزاده و محوطه بیرونی آن در مدت یکسال و نیم به صورت کامل بازسازی و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. این کمپ با ۲۱۰ تخت و امکانات بالای تمرینی آماده میزبانی از تیم‌های خارجی به ویژه کشتی‌گیران کشور نروژ است.

وی با بیان اینکه کشتی یک ورزش مهم برای مردم ایران محسوب می‌شود، تصریح کرد: نتایج کشتی و موفقیت آن برای تمامی مردم کشورم که علاقه خاصی به کشتی دارند بسیار با اهمیت است و امیدوارم که شما نیز همکاری لازم را برای حضور تیم‌های ملی کشتی ایران در نروژ بعمل آورید.

رییس فدراسیون کشتی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با فدراسیون‌های کشتی صربستان، بلغارستان و سوریه اظهار داشت: با فدراسیون کشتی نروژ نیز آماده امضا تفاهم‌نامه همکاری هستیم تا میزبان کشتی‌گیران این کشور در کمپ تیم‌های ملی کشتی باشیم.

در پایان این دیدار، رییس فدراسیون کشتی با اهداء تندیس یادبودی از سیگوالد هاوگه، سفیر نروژ تقدیر بعمل آورد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin