خانم میرلا کارمن سفیر کشور رومانی در ایران از بیست و پنجمین نمایشگاه تخصصی-صادراتی فرش دستباف اصفهان بازدید کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، وی در دیدار با مدیرعامل نمایشگاه اصفهان ضمن قدردانی بابت میزبانی شایسته و برگزاری نمایشگاه فاخر و زیبای فرش دستباف، ابراز امیدواری کرد که در آینده‌ای نزدیک نمایشگاهی مشابه در کشور رومانی برگزار شود.

سفیر کشور رومانی با توجه به توسعه رویدادهای نمایشگاهی و برپایی پاویون ایران در این کشور تاکید کرد: بهترین راهکار آن است که برای گام برداشتن به سوی برپایی نمایشگاه در کشور رومانی، طرحی جامع وجود داشته باشد تا با تلاش دو طرف، همکاری‌های مشترک در حوزه صنعت نمایشگاهی و راه‌های ارتباطات تجاری میان اصفهان و رومانی شکل بگیرد.

در این دیدار احمدرضا طحانیان ضمن اشاره به روابط خواهرخواندگی اصفهان و شهر یاش رومانی به عنوان یکی از قطب‌های صنعتی رومانی و مرکز فرهنگی آموزشی این کشور، این روابط را فرصتی مناسب برای ایجاد بستری ایده‌آل برای معرفی توانمندی‌های استان و کشور و ورود تجار و بازرگانان ایران به رومانی قلمداد کرد که این موضوع مورد استقبال سفیر رومانی نیز قرار گرفت.

مدیر عامل نمایشگاه بین ‎المللی اصفهان افزود: تلاش می‌کنیم ارتباطات دو سویه میان فعالان اقتصادی دو کشور به بهترین شکل ممکن و از طریق برگزاری رویدادهای تجاری، اعزام هیات‌های تجاری و همچنین برگزاری رویدادهای نمایشگاهی در قالب برگزاری نمایشگاه و یا پاویون ایران را در رومانی ایجاد نماییم.

در پایان مقرر گردید طرح توجیهی پروژه برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های اصفهان در شهر یاش توسط شرکت نمایشگاه اصفهان تهیه شود و سفیر رومانی هم حمایت همه جانبه خود از این اقدام را اعلام نمود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin