نعمت الله امام‌زاده طی بازدید از مراکز فنی و حرفه‎ای شهر اراک خواستار بهره مندی کشور تاجیکستان از این ظرفیت ها شد.

به گزارش آوا دپلماتیک، نعمت الله امام‌زاده در بازدید از مراکز فنی و حرفه‌ای اراک اظهار داشت: داشتن مهارت‎های فنی سبب ایجاد ظرفیت‎های مناسب کسب و کار شده که این یک مزیت است.

وی افزود: استان مرکزی و به ویژه شهر اراک با سبب صنعتی بودن و وجود صنایع متعدد دارای امتیازات خاصی است که وجود مراکز فنی و حرفه‌ای امری ضروری بوده زیرا مهارت‎های فنی نقش ویژه‎ای در توسعه و اشتغالزایی دارد.

سفیر جمهوری تاجیکستان تصریح کرد: آموزش مهارتی فنی و حرفه‌ای براساس نیازسنجی و متناسب با بازار کار برنامه و ارائه می‌شوند تا با تربیت نیروی انسانی ماهر نیاز بازار کار و ارتقای مهارت و توانمندسازی نیروی انسانی را پاسخگو باشند.

امام‌‏زاده با اشاره به آموزش کسب و کار در تاجیکستان گفت: در تاجیکستان نیز باید این گونه مهارت‏‌ها آموزش داده شوند و مربیان مراکز فنی و حرفه‌ای استان مرکزی به واسطه تجربیات بسیار خود می‎توانند دوره های بازآموزی کسب و کار در کشور تاجیکستان را برعهده گیرند.

وی افزود: توسعه امکانات، تجهیز کارگاه‌های آموزشی و استفاده از مربیان توانمند می‌تواند به جوانان جویای کار برای داشتن شغلی پایدار کمک کرده و با فراهم کردن زمینه مناسب برای مهارت و تخصص جوانان از میزان بیکاری بکاهیم.

سفیر جمهوری تاجیکستان تصریح کرد: مراکز آموزش مهارت فنی و حرفه‏‌ای فضاهای کسب و کار را توسعه داده زیرا نیروی انسانی ماهر و متخصص و کارآمد از عوامل کلیدی و انکارناپذیر در توسعه اقتصادی و اجتماعی هر کشور به شمار می‎آید.

امام‌‏زاده بااشاره به استمرار همکاری‎های آموزشی ایران با تاجیکستان گفت: با توجه به مهارت‎ها و سطح کارگاه‏‌های آموزشی به منظور استمرار همکاری‌های آموزشی با تاجیکستان در زمینه اشتغال و آموزش مهارت‎ها این موضوع با دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی افزود: تفاهم همکاری دو جانبه در بخش‌های مختلف بین تهران و دوشنبه در سفر رئیس جمهوری تاجیکستان به ایران امضاء می‌شود که بخشی از آن در رابطه با مراکز فنی‎و حرفه‌ای استان مرکزی در حوزه کسب و کار است و به زودی توانمندی های و ظرفیت‌های بالقوه کسب و کار مراکز فنی و حرفه ای استان مرکزی توسط سفارت تاجیکستان به دوشنبه اعلام می شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin