سفیر ارمنستان در تهران با ابراز خرسندی از توسعه روابط اقتصادی دو کشور همسایه گفت: مبادلات تجاری بین ایران و ارمنستان در سطح مناسبی قرار دارد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، آرسن آواکیان در بازدید از شرکت خمیرمایه و الکل سازی رازی وابسته به شرکت توسعه نیشکر وصنایع جانبی خواستار افزایش حجم صادرات محصول خمیرمایه تولیدی خوزستان به این کشور شد.

وی اظهار داشت: صادرات ۴۵۰ تُن خمیرمایه این شرکت به ارمنستان در سال گذشته نشان‌دهنده سطح مناسب مبادلات اقتصادی ۲ کشور در حوزه صنایع غذایی است.

سفیر ارمنستان در ایران گفت: با همکاری طرفین حجم صادرات محصول خمیرمایه شرکت خمیرمایه و الکل سازی رای به ارمنستان افزایش خواهد یافت.

آواکیان ادامه داد: طبق رایزنی با مسئولان شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، طرف مقابل این آمادگی را دارد که حجم مبادلات محصولاتی همچون خمیرمایه را افزایش دهد.

سفیر ارمنستان با اشاره به ظرفیت‌های فراوان برای همکاری بین ایران و ارمنستان ابراز امیدواری کرد که به زودی شریک تجاری مناسب در ارمنستان برای شرکت خمیرمایه و الکل رازی جهت همکاری پیدا شود و میزان همکاری‌ها افزایش یابد و ارتباط مدون و مستمر دوجانبه شکل گیرد.

وی درباره ارزیابی خود از بازدید از صنعت نیشکر خوزستان گفت: اشتغال ۲۵ هزار نفر و تولید روزانه هزار تُن شکرخام و ۶۰۰ تن شکر سفید در این مجموعه بزرگ ما را تحت تاثیر قرار داد.

آواکیان و هیات همراه همزمان با سی‌امین سالروز برقراری روابط دیپلماتیک ایران و ارمنستان به خوزستان سفر کرده است.

سالانه حدود ۱۰هزار تُن مایه خمیر و ۳۳میلیون لیتر در شرکت خمیرمایه و الکل سازی رازی در ۲۰کیلومتری جنوب اهواز تولید می‌شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin