سفیر کشور اتریش در جمهوری اسلامی ایران و هیئت همراه از واحدهای مجتمع شازند بازدید و با تعدادی از مسئولین شرکت دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در این دیدار که تعدادی از مسئولین بازرگانی سفارت این کشور از جمله رایزن بازرگانی سفارت و نماینده اقتصادی اتریش در ایران و نیز تعدادی از مسئولین استانداری مرکزی حضور داشتند آقای رجبی رئیس محترم روابط عمومی و امور بین الملل ضمن خیرمقدم به مهمانان حاضر و ابلاغ پیام آقای مهندس ولدخانی مدیریت محترم عامل در سخنانی به معرفی فعالیت های شرکت پتروشیمی شازند پرداخت و گفت با توجه وجود مواد اولیه، صنعت پتروشیمی در کشور روبه توسعه است و در حال حاضر برخی از واحدهای پتروشیمی ایران، به عنوان بزرگترین واحد ها در جهان می باشد و شرکت پتروشیمی شازند نیز یکی از مجتمع های بزرگ پتروشیمی کشور است.

وی خاطر نشان کرد این مجتمع نسبت به سایر واحدهای پتروشیمی کشور بیشترین تنوع را دارد که علاوه بر تامین نیاز بازار داخلی، به کشورهای مختلف دنیا نیز صادرات دارد و تمامی مصولات تولیدی این مجتمع بر اساس استانداردهای جهانی تولید می شوند و از کیفیت بالایی برخوردارند.

رئیس روابط عمومی و امور بین الملل بیان نمود تکنولوژی مورد استفاده در واحدهای تولیدی مجتمع عمدتاً مربوط به کشورهای اروپایی می باشد و پس از نصب و راه اندازی، کلیه امور بهره برداری و خدمات فنی و تعمیرات واحدها توسط همکاران مجتمع انجام می شود.

وی با اشاره به به اقدامات زیست محیطی شرکت گفتند در طراحی و ساخت مجتمع به مسائل زیست محیطی بسیار توجه شده است و این یکی از پیشرفته ترین سیستم های تصفیه پساب صنعتی که قابلیت بازیافت آب های صنعتی و استفاده از آنها در واحدهای تولیدی و آبیاری فضای سبز را دارد، در این مجتمع مورد استفاده قرار می گیرد و از حدود 530 هکتار فضای مجتمع، بیش از 250 هکتار به فضای سبز اختصاص داده شده است.

رئیس روابط عمومی و امور بین الملل در بخشی از صحبت های خود خواستار همکاری های بیشتر شرکت های اتریشی و اروپایی با این واحد صنعتی شدند.

در ادامه فیلم معرفی شرکت پتروشیمی شازند برای حاضرین در جلسه پخش گردید و آقای دکتر اشتقان شولتس سفیر کشور اتریش ضمن تشکر از استقبال گرم مسئولین شرکت پتروشیمی شازند ضمن ابراز خشنودی از بازدید این شرکت و آشنایی با توانمندی های آن ظهار نمود این شرکت نمونه بارز قدرت صنعتی کشور ایران است که با توجه به شرایط سیاسی حاکم و تحریم ها مشغول به تولید و صادرات می باشد. وی اظهار داشت در بدو ورود به این مجتمع پتروشیمی، زیبایی و سرسبزی آن مشهود است.

سفیر کشور اتریش و رایزن بازرگانی سفارت سوالاتی در خصوص ارتباط شرکت پتروشیمی شازند با صنایع اتریشی، بازارهای هدف صادرات شرکت و برنامه ریزی برای گسترش این بازار و چالش های موجود مجموعه و نیز پروژه های توسعه ای آتی شرکت مطرح کردند که پاسخ به سوالات و توضیحات لازم توسط آقایان رجبی و نیکوهمت در این زمینه ها ارائه شد.

رئیس روابط عمومی و امور بین الملل به این نکته نیز اشاره کرد که در حال حاضر طرح ها و پروژه های متعددی برای توسعه شرکت در دست بررسی است و اگر کشورهای اروپایی در راستای توافقات برجام و به دور از تحریم ها و مسائل سیاسی باشند، زمینه همکاری های زیادی در این خصوص وجود خواهد داشت.

در پایان این جلسه سفیر کشور اتریش و هیئت همراه از واحدهای تولیدی مجتمع بازدید کردند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin