در راستای سیاست‌های اقتصادی دو کشور ایران و آفریقای جنوبی، سفیر این کشور از امکانات و توانمندی‌های منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد بازدید کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، “ویلیام مکس وایتهد” سفیر آفریقای جنوبی در دیدار با دکتر مقیمی نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه و سید علی نعیمی مدیر بنادر امیرآباد بهشهر ضمن اشاره به بنادر کشور متبوع خود و نگاه بلند مدت و مثبت مسئولین این کشور به ارتباطات تجاری و اقتصادی با ایران گفت: یکی از وظایف من در سفر به استان‌های مختلف ایران، بررسی توانمندی‌های مختلف استان‌هاست که می‌تواند در بهبود و متعالی ساختن ارتباطات تجاری بین دو کشور مفید باشد.

در ادامه این دیدار مقیمی، نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به پتانسیل بسیار بالای بندر امیرآباد، مراودات اقتصادی بیش از پیش بین دو کشور ایران و آفریقای جنوبی را یکی از فرصت‌های بالقوه در این منطقه دانست و از مدیران اتاق بازرگانی مازندران به خاطر نقش پررنگ در ارتباطات اقتصادی مازندران تشکر ویژه کرد.

مقیمی در ادامه افزود: بندر امیرآباد نقطهٔ استرات‍ژیک استان مازندران به شمار می‌رود و از موقعیت حساسی در زمینه حمل و نقل دریایی سود می‌برد که بجاست از ظرفیت‌های ایجاد شده در آن کمال بهره برداری صورت گیرد.

وی با اشاره به نقش پررنگ بنادر امیرآباد بهشهر در ترانزینت و صادرات و واردات خاطرنشان کرد: مدیران استانی همت همه جانبه‌ای برای حمایت از بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد بکار گرفته‌اند که نتایج آن در میزان عملکرد بندر کاملا مشهود و مشخص است.

وی اظهار امیدواری کرد روابط تجاری و اقتصادی بین دو کشور ایران و آفریقای روند رو به رشد داشته باشد که منافع این امر برای هر دو کشور قابل توجه خواهد بود.

در ادامه سید علی نعیمی، مدیر بنادر امیرآباد از حضور مدیران اتاق بازرگانی مازندران و دبیر اول و دبیر دوم سفیر آفریقای جنوبی، تقدیر کرد و به مزایای بنادر امیرآباد و معرفی امکانات بزرگ‌ترین بندر حاشیه دریای خزر اشاره کرد.

گفتنی است در ادامه سفیر آفریقای جنوبی و هیات همراه از امکانات و تجهیزات بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد بازدید کردند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin