معاون امور بین الملل دبیر ستاد حقوق بشر در جریان بازدید سفرای خارجی مقیم تهران از زندان اوین گفت: در ایران مجازات ها با هدف تنبیهی و تحقیر انجام نمی‌شود.

به گزارش آوا دیپلماتیک، کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل دبیر ستاد حقوق بشر در جریان بازدید سفرای خارجی مقیم تهران از زندان اوین، با اشاره به فرمایش حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه زندان باید یک دانشگاه باشد گفت: تمامی برنامه ها در زندان های ایران بر مبنای این راهبرد اصولی برنامه ریزی می شود.

غریب‌آبادی با بیان اینکه تمامی زندانیان (متهمین و محکومین) از حقوق مختلف خود برخوردار هستند، افزود: در زندانها حرفه‌آموزی و ارتقاء تحصیلات آموزشی زندانیان یکی از برنامه های مهم سازمان زندانها است.

وی ارائه تسهیلات و خدمات مختلف در زندانهای ایران و توجه ویژه به موضاعاتی نظیر بهداشت و سلامت را در مقایسه با برخی زندانهای کشورهای دیگر بی نظیر خواند و افزود: زندانبانان در زندانهای ایران با زندانیان رفتار انسانی و دوستانه دارند.

معاون دبیر ستاد حقوق بشر با انتقاد از رفتارهای سیاسی برخی کشورها و رسانه ها در ارائه تصویری دروغین و ناصحیح از زندان های ایران که با اغراض سیاسی انجام می شود خطاب به سفرا گفت: ستاد حقوق بشر و سازمان زندانها تصمیم گرفتند این بازدید را هماهنگ کنند تا شما از نزدیک در جریان نوع خدمات و فعالیت ها تسهیلات و رفتار با زندانیان قرار گیرید تا قضاوت و ارزیابی صحیحی حاصل شود.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، در این بازدید 45 سفیر از کشورهای مختلف حضور داشتند؛ همچنین 5 ماه قبل نیز سفرای کشورهای مقیم تهران با هماهنگی ستاد حقوق بشر و سازمان زندان ها بازدیدی از کانون اصلاح و تربیت تهران به عمل آوردند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin