بیرج لال دوسانی، رایزن فرهنگی سفارت پاکستان در ایران با دکتر رامین خواجوی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب به منظور جذب دانشجویان غیر ایرانی و تبادلات فرهنگی، فناوری، پژوهشی و شرکت‌های دانش‌بنیان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در این دیدار، حجت‌الاسلام گل‌محمدی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحد تهران جنوب، معاونین و مدیران ستادی نیز حضور داشتند.

در ابتدای این جلسه، دکتر رامین خواجوی رئیس واحد تهران جنوب با تأکید بر ظرفیت‌های فراوان تعامل و ارتباط میان ایران و پاکستان، از سفارت این کشور برای بازدید از فضاها و امکانات آموزشی و پژوهشی این مجموعه دعوت کرد.

وی با اشاره به راه‌اندازی مدارس مهارتی در واحد تهران جنوب به‌خصوص مد و لباس اسلامی افزود: در حوزه فرهنگ و پوشش اسلامی، مدرسه مهارتی مد و لباس راه‌اندازی کردیم تا بتوانیم در جامعه، منطقه و کشورهای مسلمان این پوشش و فرهنگ اصیل اسلامی را ترویج دهیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب با ابراز تمایل برای افزایش تعاملات شرکت‌های دانش‌بنیان با دانشگاه‌های پاکستان بیان کرد: با استفاده از امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری موجود در واحد تهران جنوب می‌توانیم بستر فعالیت پژوهشگران پاکستانی را با هدف و منافع مشترک ایجاد کنیم.

دکتر خواجوی با تأکید بر نقاط مشترک زبان فارسی و اردو تصریح کرد: با استفاده از امکانات و سرمایه‌گذاری و تخصیص منابع می‌توانیم زمینه ترویج زبان فارسی برای دانشجویان علاقه‌مند پاکستانی را فراهم کنیم.

وی در خصوص تعامل با دانشجویان پاکستانی و اختصاص شرایط خاص برای جذب اینگونه دانشجویان خاطرنشان کرد: واحد تهران جنوب امکان تخفیف‌های ویژه و اقامت در تهران و پردیس بین‌الملل کیش برای تحصیل دانشجویان پاکستانی در این مجموعه را دارد. همچنین آمادگی برگزاری جلسات هدفمند مشترک با دانشگاه‌های معتبر پاکستان را نیز داریم.

در ادامه بیرج لال دوسانی، رایزن فرهنگی سفارت پاکستان در ایران، افزایش ارتباطات و تعاملات آموزشی را مهم‌ترین محورهای مدنظر برای طرح در این نشست دانست.

بیرج لال دوسانی، حوزه مورد علاقه متقاضیان کشور پاکستان را پزشکی و مهندسی اعلام کرد و گفت: هم‌اکنون دانشجویان پاکستانی در دانشگاه‌هایی چون تهران، فردوسی مشهد، سمنان، شیراز و علوم پزشکی تهران مشغول به تحصیل هستند.

وی فعالیت سفارتخانه و هفت کانون فرهنگی ایران در پاکستان را بستر بسیار خوبی برای معرفی ظرفیت‌های دانشگاه و دوره‌ها و مقاطع مختلف دانست و گفت: با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای می‌توان در زمینه‌‌های مختلف علمی، فرهنگی و آموزشی با استفاده از بروشور، عکس و فیلم و ارسال آن به این کانون‌ها برای جذب دانشجویان پاکستانی اقدام کرد.

رایزن فرهنگی سفارت پاکستان در خصوص ارتباط هرچه بیشتر دانشگاه‌های پاکستان با دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب، قول مساعد همکاری با استفاده از تمامی امکانات و ظرفیت‌ها و حمایت همه جانبه را داد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin