نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران، آقای الکساندر فدولوف، از استان سیستان و بلوچستان، شهر زابل بازدید کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، آقای فدولوف رسما توسط معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار زابل مورد استقبال قرار گرفت.

اعضای ستاد مبارزه با مواد مخدر، پلیس مبارزه با مواد مخدر، قوه قضائیه و ریاست دانشگاه زابل در جلسه ای که در مورد عملیات جدیدی که در ایران منجر به کشف 1400 کیلوگرم انواع مواد مخدر در مرزهای ایران با افغانستان شد، در کنار دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد حضور داشتند.

 در یک نمایشگاه که در دانشگاه زابل برگزار شد، آقای فدولوف از بخشی از مواد که به تازگی توسط نیروی انتظامی ایران کشف شده است بازدید کرد که شامل مواد شیشه، هروئین، کراک هروئین و تریاک بود.

فرماندار زابل در سخنان خود بر نقش سازنده دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در همکاری با ایران در کنترل مواد مخدر تاکید کرد.

فرماندار زابل از دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد درخواست کرد تا دستاوردهای قابل ملاحظه ایران در امر مقابله با مواد مخدر را به جامعه بین المللی بازتاب دهد و همچنین نیازهای کشور در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر بر اساس اصول مسئولیت مشترک انتقال دهد.

آقای فدولوف مراتب قدردانی خود را از شرکای کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد، به ویژه ستاد مبارزه با مواد مخدر و پلیس مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران برای هماهنگی و اجرای این بازدید ابراز کرد.

وی تاکید کرد که مشاهدات در این بازدید با دفتر مدیر اجرایی سازمان ملل متحد و اعضای جامعه بین المللی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

 ریاست دانشگاه زابل، آقای بهلولی، به شرکت کنندگان در مورد پروژه های توسعه جایگزین که توسط گروه تحقیق و توسعه دانشگاه با  بخش خصوصی در زابل برگزار شد توضیح داد.

آقای بهلولی برخی از دستاوردهای پروژه های کشاورزی جایگزین، مانند توسعه کاشت زیتون، استخراج روغن زیتون و پردازش و بسته بندی زیتون را نشان داد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin