“لئوبو كاردی” سفیر جدید واتیکان در ایران، با حجت الاسلام والمسلمین نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب و رئیس دیدار و تبادل نظر کرد.به گزارش آوا دیپلماتیک، “لئوبو كاردی” سفیر جدید واتیكان در ایران که به تازگی استوارنامه خود را تقدیم رئیس جمهور کرده در یکی از نخستین دیدارهایش از مراکز علمی و دانشگاهی ایران در دانشگاه ادیان و مذاهب حضور یافت و با حجت الاسلام والمسلمین نواب رئیس این دانشگاه به دیدار و گفتگو نشست.
در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین نواب ضمن خوشامدگویی به سفیر جدید واتیکان در ایران به معرفی کوتاهی از اهداف تاسیس و زمینه فعالیت های این دانشگاه پرداخت.
وی سپس با اشاره به منحصر به فرد بودن این دانشگاه به لحاظ کار تخصصی بر روی ادیان، چاپ حدود چهل اثر علمی درباره شناخت مسیحیت را از فعالیت های قابل توجه این مرکز در زمینه شناخت ادیان عنوان و ابراز امیدواری کرد این دیدار آغازی بر گسترش فعالیت های مشترک دو طرف در زمینه تبادل اساتید و دانشجویان و سایر همکاری های علمی و آکادمیک باشد.
لئوبو كاردی سفیر جدید واتیكان نیز در این دیدار با ابراز خوشحالی از حضور در این دانشگاه گفت: پاپ فرانسیس رهبر كاتولیك‌های جهان معتقد است كه درهای گفتگو و دیالوگ باید همیشه باز باشد تا كشورها براساس احترام متقابل با یكدیگر همكاری كنند و او این پیام را هنگام عزیمت به ایران به من یادآوری کرد تا به شما و ملت ایران برسانم.
وی افزود: گفتگو برای گفتگو نباید باشد بلکه باید دست به کار شد و به عمل پرداخت همانگونه که پاپ تاکید می کند باید کاری برای مردم جهان به ویژه فقرا انجام داد.
سفیر واتیكان در ادامه حضور خود در دانشگاه ادیان و مذاهب از سایر بخش های آن نظیر دانشکده ها، کتابخانه و سالن مطالعه پژوهشگران و نیز دفتر مرکز عالی اطلاع رسانی و موسسه جهان ادیان نیز بازدید و با زمینه فعالیت و محصولات فرهنگی و منشورات این مرکز آشنا شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin