بنیاد حسین اف، سفیر جمهوری آذربایجان در ایران با یونس ژائله، رئیس اتاق تبریز دیدار کرد. در این دیدار مشترک یونس ژائله، رئیس اتاق تبریز بر تولید خودرو مشترک میان ایران و آذربایجان تاکید کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، بنیاد حسین اف، سفیر جمهوری آذربایجان به منظور گسترش روابط دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان با مقامات ارشد استان آذربایجان شرقی در تبریز دیدار کرد و گفت: با بهره‌مندی از امکانات و ظرفیت‌های تجاری فعالان اقتصادی دو کشور، گسترش روابط اقتصادی و تجاری دو جانبه بیش از پیش باید افزایش یابد.

سفیر جمهوری آذربایجان با اشاره به تحولات جهانی در تمام حوزه‌ها اظهار کرد: افزایش ۷۴ درصدی روابط اقتصادی دو کشور ایران وآذربایجان نشانه علاقمندی مردم و مسئولان دو کشور برای گسترش همکاری دو جانبه است. فضا برای گسترش همکاری‌های دو جانبه فعالان اقتصادی و تجاری دو کشور بیش از هر زمان دیگری مهیا است.

او افزود: هر دو دولت برای گسترش روابط اقدامات موثری تا کنون انجام داده‌اند و وقت آن رسیده که از ظرفیت فعالان اقتصادی ایران و آذربایجان در بخش‌خصوصی، در توسعه روابط بهره‌برداری شود.

از سوی دیگر رئیس اتاق تبریز با اشاره به برطرف‌سازی مشکلات تجاری میان ایران و آذربایجان گفت: با برطرف کردن مشکلات موجود در گسترش روابط اقتصادی دو کشور روابط دو جانبه در راستای توسعه اقتصادی دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان بیش از پیش گسترش یابد.

یونس ژائله افزود: ایجاد تعرفه‌های ترجیحی، اعزام و پذیرش هیات‌های اقتصادی و تجاری، تشکیل شرکت‌های مشترک تجاری از طرف دو کشور از جمله اقدامات موثر در راستای گسترش همکاری‌های دو جانبه است. با همکاری و هم افزایی فعالان اقتصادی دو کشور امکان حضور موفق و موثر در بازارهای ثالث فراهم خواهد شد.

ژائله با اشاره به ظرفیت‌های استان در بخش‌های کشاورزی، صنایع غذایی، صنایع سنگین همچون تراکتورسازی و خدمات فنی و مهندسی و…، این بخش‌ها را بستری مناسب برای افزایش همکاری‌های دو جانبه خواند و تولید مشترک خودرو با این کشور را از جمله اقدامات مهم ایران در گسترش روابط تجاری فی ما بین خواند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin