“آلبرتو برادانینی” سفیر ایتالیا در ایران طی دیدار با مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با اشاره به اشتراکات فرهنگی و رفتاری دو ملت ایران و ایتالیا تاکید کرد.

آلبرتو برادانینی” سفیر ایتالیا در ایران طی دیدار با “شهباز یزدانی” مدیرعامل منطقه آزاد چابهار  اظهار داشت: تصویر منفی و نادرستی از ایران در جهان تبلیغ می‌شود اما ایران مهمترین و غنی‌ترین کشور منطقه است.

وی افزود: ایتالیا به دنبال گسترش همکاری‌های خود با جمهوری اسلامی ایران است که یکی از این همکاری‌ها استفاده از ظرفیت‌های این منطقه دیدنی و بکر با طبیعت دست نخورده است.

” آلبرتو برادانینی” از علاقمندی کشورش برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری، صنعتی و اقتصادی چابهار خبر داد و گفت: چابهار منطقه‌ای بسیار زیباست که مرا متعجب و متحیر خود کرده که فرصتی بسیار مناسب برای سرمایه گذاران ایتالیایی است تا در این نقطه شگفت انگیز جهان در زمینه‌های اقتصادی، گردشگری، صنعتی و دانشگاهی فعالیت کنند.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار نیز در این دیدار با اشاره به لزوم افزایش تعاملات بین دو دولت، خواهان همکاری‌های متقابل با ایتالیا شد تا موقعیت استراتژیک چابهار را به آنها معرفی کنند.

شهباز یزدانی بیان کرد: با توجه به منافع ملت‌های خود باید به دنبال کاهش چالش‌ها و افزایش تعاملات در تمامی زمینه‌ها از جمله سرمایه گذاری، دعوت از سرمایه گذاران، صنایع تولیدی و گردشگری بود.

وی ادامه داد: وقتی فهم عمیقی از فرهنگ و هنر در انسان‌ها وجود داشته باشد، مشکلات هم به شدت کاهش خواهد یافت.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار در این بازدید از آلبرتو برادانینی و همسرش خواست تا از تمامی پتانسیل‌های موجود دیدن کنند و به این وسیله زمینه همکاری‌ها فراهم شود.

یزدانی تصریح کرد: در این بازدید سفیر و همراهان پس از دیدن بندر چابهار خواهان آشنایی با تجار، سرمایه گذاران و صنعتگران و معرفی آنان به طرف‌های ایتالیایی هستند تا موقعیت استراتژیک چابهار را به آنها معرفی کنند.

بر پایه این گزارش: در این جلسه طرح‌هایی برای استفاده از تسهیلات، فرصت اشتغال، فاینانس پروژه‌های سرمایه گذاری مطرح شد.

گفتنی است: این دیدار در منطقه آزاد چابهار برگزار شد سفیر کشور ایتالیا در ایران و هیئت همراه از نقاط مختلف دیدنی و صنعتی چابهار از جمله سواحل زیبای شنی، کوه‌های مریخی، قلعه پرتغالی‌ها، روستای تاریخی تیس، ساحل لیپار، بازار قدیم شهر، کلینیک جراحی ایرانیان، مرکز درمانی منطقه آزاد چابهار، دانشگاه آزاد، کشتارگاه صنعتی و کارخانه تولید آرد دیدن کردند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin