حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل با عدنان محمود سفیر سوریه تهران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، امیر عبداللهیان در ابتدای این دیدار با تأکید بر تداوم حمایت همه جانبه کشورمان از ملت و دولت سوریه در شرایط کنونی گفت: ایران از هرگونه اقدامی در جهت برقراری ثبات و آرامش در سوریه حمایت می کند.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی بر تقویت و تحکیم مراودات پارلمانی فیمابین تأکید ویژه‌ای دارد.

امیرعبداللهیان اقدام جنگنده‌های آمریکایی و هدف قرار دادن نظامیان سوریه را که در حال مبارزه با تروریسم هستند را قویاٌ محکوم کرد و با ابراز تأسف از سیاست‌های منطقه‌ای آمریکا به ویژه در سوریه تصریح کرد: آمریکا و همپیمانان منطقه‌ای اش همواره به دنبال تقویت گروه‌های تروریستی در سوریه می باشند که رفتار آمریکا نشان می‌دهد که آتش‌بس اعلام شده در سوریه در همین راستا ارزیابی می شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تحولات میدانی در سوریه خاطر نشان کرد: کشورهای حامی گروه‌های تروریستی در منطقه باید در سیاست‌های قبلی‌شان تجدیدنظر کنند و بدانند که ادامه این روند به ضرر آنها و تمام کشورهای منطقه خواهد بود.

در ادامه این دیدار عدنان محمود، سفیر سوریه تهران با تقدیر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از سوریه گفت: ایران تنها کشوری بوده که برای حل بحران در سوریه از هیچ فعالیت سیاسی و دیپلماتیک فروگذاری نکرده است.

سفیر سوریه در تهران با انتقاد از اقدام نظامی آمریکا علیه نیروهای مسلح سوریه و همچنین مواضع دوگانه آمریکا در مقابل گروه‌های تروریستی افزود: حمایت آمریکا و متحدان منطقه‌ایش از گروه‌های تروریستی مانند جبهه النصره نشان دهنده دوگانگی و عدم جدیت‌شان در مبارزه با تروریست‌ها است.

وی همچنین بر توسعه و گسترش همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و پارلمانی میان دو کشور تأکید و تصریح کرد: دیدارها و رایزنی مستمر میان مقامات عالیرتبه دو کشور می‌تواند به توسعه همکاری‌ها و برقراری ثبات و امنیت در منطقه کمک فراوانی نماید.

سفیر سوریه در تهران طی این دیدار از سفر رئیس مجلس جدید این کشور به تهران در آینده نزدیک خبر داد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin