لوان جاگاریان سفیر روسیه در ایران با امیر عبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل با تأکید بر همکاری های رو به رشد پارلمانی ایران و روسیه گفت: روابط تهران و مسکو در مناسبات منطقه ای و گسترش مناسبات در حوزه های مختلف حائز اهمیت است.

وی تأکید کرد: روسیه کشور دوست و همسایه مهم جمهوری اسلامی ایران است و اراده دو کشور بر توسعه و تقویت همه جانبه روابط و همکاری ها با روسیه استوار است.

همکاری ایران و روسیه در قبال سوریه تاثیر زیادی بر روند مبارزه با تروریسم در منطقه داشته است

دستیار ویژه رئیس مجلس، اهمیت توسعه هرچه بیشتر همکاری ها و روابط پارلمانی ایران و روسیه را مورد تاکید قرار داد و بر نقش آفرینی ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم اشاره کرد و گفت:همکاری ایران و روسیه در قبال سوریه تاثیر زیادی بر روند مبارزه با تروریسم در منطقه داشته است.

امیر عبداللهیان با اشاره به روند مذاکرات سوچی، همکاری های چند جانبه، منطقه ای و بین الملل ایران و روسیه در حل و فصل مسایل و بحرانها را با اهمیت خواند و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران بی ثباتی در منطقه را به ضرر همه کشورها میداند و از توسعه ثبات و امنیت در منطقه حمایت می کند. در راستای این همکاری ها، امروز برای جهانیان به خوبی روشن شده که باید با توسل راه حل های سیاسی، امنیت و آرامش در منطقه و سوریه تثبیت شود.

در ادامه این دیدار سفیر روسیه در تهران با ابراز خرسندی از گسترش مراودات پارلمانی میان دو کشور بیان داشت: رابطه ایران و روسیه همواره در سطحی خوب برقرار بوده است و اطمینان داریم در تقویت و تحکیم مراودات رسمی و پارلمانی ایران و روسیه قدمهای موثری برداشته شده است و استمرار می یابد.

لوان جاگاریان، در ادامه گفت: ایران و روسیه در بسیاری از موضوعات بین المللی دارای دیدگاه مشترک هستند و توانسته اند در بحران منطقه به ویژه سوریه تأثیرگذار عمل کنند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin