لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، حسین امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با اشاره به برگزاری کمیسیون مشترک پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه گفت: این کمیسیون تجربه جدید و موفقی به شمار می‌رود که می‌تواند در کمک به حل موانع قانونی و توسعه همکاریهای همه‌جانبه مؤثر واقع شود.

وی با اشاره به رفتار غیرسازنده و شتاب‌زده ترامپ افزود: تحریم به بازیچه‌ای در دست حاکمان کاخ سفید تبدیل شده است که تبعات آن گریبان اقتصاد، تجارت و سیاست در آمریکا را خواهد گرفت و همیشه کاربرد سلاح تحریم به نفع کاخ سفید عمل نخواهد کرد.

دستیار ویژه رئیس در امور بین‌الملل همچنین با اشاره به تحولات منطقه، عملکرد نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور یمن، در برقراری مذاکرات یمنی – یمنی در ژنو را ضعیف خواند و رفتار نادرست ریاض در عدم اجازه به پرواز حامل هیأت سیاسی حکومت یمن از صنعا به مقصد ژنو را نکوهش کرد.

سفیر روسیه در تهران در این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران و روسیه دارای مواضع و راهبردهای مشترک در زمینه‌های مختلف می‌باشند و امیدواریم پس از نشست اخیر روسای مجالس دو کشور در ولگا گراد شاهد توسعه و تقویت هر چه بیشتر روابط فی‌مابین باشیم.

لوان جاگاریان، ضمن انتقاد از سیاست‌های غلط آمریکا در عرصه جهانی، در ارتباط با بحران یمن، ابراز داشت: حل بحران یمن نیازمند همفکری کشورهای منطقه به ویژه ایران و عربستان است.

وی همچنین از علاقمندی کشورش برای توسعه و گسترش همکاری‌ها و رایزنی در مسائل مختلف و مورد علاقه طرفین خبر داد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin