لوان جاگاریان سفیر روسیه در جمهوری اسلامی ایران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین الملل دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار روابط ایران و روسیه را مستحکم و راهبردی دانست و گفت: روابط پایدار و دیرینه دو کشور، نشان از پیوند عمیق در اشتراکات جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه است.

امیرعبداللهیان روابط راهبردی تهران و مسکو را تامین کننده منافع دوکشور و دو ملت دانست.

وی با اشاره به تشکیل گروه‌ دوستی پارلمانی ایران و روسیه در مجلس یازدهم، بر توسعه مناسبات پارلمانی فیمابین تاکید کرد و افزود: اراده جمهوری اسلامی ایران بر توسعه و تقویت همه جانبه روابط و همکاری با روسیه قرار دارد و گسترش همکاری های پارلمانی پشتوانه مهمی برای تقویت مناسبات دوستانه دو کشور است.

امیرعبداللهیان با اشاره به خطای امارات در برقراری روابط رسمی با رژیم اشغالگر قدس تصریح کرد: پیامد عادی سازی روابط امارات با رژیم اشغالگر قدس و باز کردن پای اسراییل به منطقه خلیج فارس، تشدید ناامنی منطقه است.

در این دیدار لوان جاگاریان سفیر روسیه ارتقاء مراودات اقتصادی میان دو کشور را حائز اهمیت دانست و گفت: وضعیت همکاری‌های دوجانبه مطلوب و رو به گسترش است و روسیه توجه زیادی به توسعه همکاری ها با جمهوری اسلامی ایران دارد.

وی اظهار داشت: دیدارها و ملاقات های پارلمانی در سطوح مختلف با هماهنگی و برنامه ریزی های انجام شده بین دو کشور در جریان است. روسیه از همکاری های همه جانبه با ایران استقبال می کند.

در این دیدار؛ آخرین مناسبات پارلمانی، منطقه ای و بین المللی از جمله تحولات در سوریه، یمن و پیامد رفتار امارات متحده عربی در منطقه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin