سفیر سنگال گفت: ایران و سنگال در زمینه پتروشیمی می توانند همکاری مشترک داشته باشند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سالیو نیانگ دیانگ در آیین افتتاح پانزدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت استان مرکزی اظهار کرد: تاکنون سفری به استان مرکزی نداشتم، اما در خصوص پتانسیل آن بسیار شنیده بودم و امروز با حضور در این گردهمایی بزرگ این پتانسیل را به چشم می بینم.

وی بیان کرد: ایران و سنگال شباهت های زیادی دارند و می توانند در زمینه پتروشیمی فعالیت های مشترک بسیاری داشته باشند.

سفیر سنگال افزود: این استان نه تنها در زمینه صنعت بلکه در زمینه کشاورزی توانمندی های بسیاری دارد و برای همکاری سنگال و استان در زمینه کشاورزی بسیار مشتاق هستم، همچنین تولید ماشین آلات کشاورزی اهمیت بسیاری دارد و استان در این زمینه فعال است و برای بازدید از صنایع تولید کننده این ماشین آلات در استان نیز اشتیاق زیادی دارم.

وی اضافه کرد: در شانزده دسامبر نمایشگاه تجارت در سنگال برگزار می شود که فعالان اقتصادی استان را به بازدید از این نمایشگاه دعوت می کنم.

در این آیین سفیر اوگاندا نیز اظهار کرد: استان مرکزی پتانسیل های بسیاری در اختیار دارد. اقتصاد ایران به صورت ویژه وابسته به نفت خام است و برای فرآوری نفت همکاری مناسبی بین ایران و اوگاندا می تواند شکل گیرد.

محمد تزیکوبا کیسامبیر با اشاره به توانمندی های اوگاندا گفت: این کشور در زمینه چای قهوه آهن و … توانمند است و می توان زمینه همکاری دو جانبه را فعال کرد، در حوزه محصولات  کشاورزی نیز ظرفیت های بسیاری وجود دارد.

وی افزود: اوگاندا کشوری نفت خیز است و اجازه دهید از استانداردهای ایران که در زمینه فناوری بسیار بالاست استفاده کنیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin