هیأت تجاری-بازرگانی اندونزی و سفیر این کشور در ایران ضمن حضور در اتاق البرز، با همتای ایرانی خود دیدار و گفتگو كردند.حسین طوسی رئیس اتاق البرز در دیدار با هیأت تجاری-بازرگانی اندونزی گفت:امیدواریم با گسترش اعزام هیأت‌‌های تجاری متقابل و پتانسیل‌های بالای دو کشور، روابط تجاری قوی بین این دو کشور برادر مسلمان ایجاد شود.
وی افزود: در واحدهای صنعتی کوچک و بزرگ البرز، طیف گسترده‌ای از محصولات مختلف مانند تجهیزات و ماشین‌آلات سنگین نیروگاهی، زیرساخت‌های گاز و نفت، قطعه‌سازی اتومبیل، فلزات سلولزی، نساجی، موادغذایی و پلاستیک تولید خواهد شد و تجار اندونزی در هر محصولی که تمایل داشته باشند، می‌توانند سرمایه‌گذاری و خرید محصول داشته باشند.
رئیس اتاق البرز اعلام کرد: در پایان این جلسه اعضای هیأت تجاری اعزامی اندونزی با همتایان خود در مورد مسائل مورد علاقه بحث و تبادل نظر خواهند کرد.
“دیان ویرنجوریت” سفیر اندونزی در ایران نیز با تأكید بر وجود نقاط مشترك بین ایران و اندونزی، از دست دادن فرصت‌ها برای توسعه همكاری‌های تجاری را مورد انتقاد قرار داد و گفت:امروزه زمان آن رسیده است كه با تكیه بر ظرفیت‌ها، منابع طبیعی، نیروی انسانی و فن‌آوری‌های دو طرف، تعاملات بین دو كشور را توسعه دهیم.
وی تصریح كرد:ایران و اندونزی می‌توانند در زمینه‌های نفت و محصولات شیمیایی و پتروشیمی همكاری‌های خوبی داشته باشند و امیدوار هستیم با روی کار آمدن دولت جدید، شاهد سطح جدیدی از روابط میان دو کشور باشیم.
ویرنجوریت تأكید كرد:استان البرز دارای پتانسیل‌های فراوانی در زیرساخت‌ها و تکنولوژی صنعتی است و امیدواریم برای توسعه روابط تجاری، بازرگانان دو طرف بتوانند به نتایج خوب و مؤثری برسند.
وی افزود:اندونزی بزرگ‌ترین تولید کننده کاکائو، قهوه، کائوچو، روغن نخل و لوازم اتومبیل است و تجار ایرانی می‌توانند مواد اولیه مورد نیاز جهت تهیه لاستیک و روغن خوراکی را از این کشور تهیه كنند.
سفیر اندونزی در ایران با اشاره به توانمندی‌های کشور اندونزی و آشنایی تجار و صنعت‌گران البرز با این پتانسیل‌ها یادآور شد:ماه آینده نمایش‌گاهی در اندونزی برگزار شده و از تمام نقاط اندونزی شرکت‌های تولیدی محصولات خود را برای فروش عرضه می‌کنند و این فرصتی است تا با بازرگانان اندونزی در حوزه‌های مختلف فعالیتی آشنا شوید.
“نوری رجب” عضو هیأت رئیسه اتاق اندونزی و نایب رئیس کمیته بازرگانی ایران در اتاق بازرگانی این کشور نیز گفت: من حامل پیام دوستی رئیس اتاق بازرگانی اندونزی برای شما هستم و خوشحالم که در این مدت زمان کوتاه توانستیم قسمت کوچکی از پتانسیل های صنعتی استان البرز را مشاهده کنیم.
وی اضافه كرد:ما در ایران شاهد پتانسیل‌های فراوانی برای سرمایه گذاری در زمینه نفت و گاز هستیم و سیاست کشورهای دیگر نباید بر اقتصاد و تجارت ما تأثیر منفی داشته باشد.
رجب اعلام کرد:ما در دیدار با رئیس اتاق ایران سه تفاهم‌نامه همکاری امضا کردیم و هدف ما در ابتدا آشنا شدن طرف‌ها و ایجاد روابط متقابل برای سرمایه گذاری در آینده خواهد بود.
وی تأکید کرد:برای ما هیچ حد و مرزی در توسعه فعالیت‌های اقتصادی وجود ندارد و امیدواریم بتوانیم در اندونزی میزبان خوبی برای شما باشیم و سطح دیدارها را افزایش دهیم.
در پایان این جلسه در خصوص تبادل محصولات و کالاهای تولیدی میان تجار و بازرگانان دو طرف جهت امضای قرارداد بحث و گفت‌وگو صورت گرفت.
هم‌چنین این هیأت به‌منظور آشنایی بیش‌تر با توان‌مندی اقتصادی و صادراتی فعالان اقتصادی بخش‌خصوصی با هماهنگی اتاق البرز از شرکت‌های گروه مپنا، مجتمع صنعتی ماموت و شرکت صنعتی جابن بازدید كرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin