دفتر گردشگری روسیه در ایران با حضور رئیس آژانس دولتی گردشگری روسیه،وزیر گردشگری تاتارستان و داغستان و سفیر روسیه در تهران افتتاح شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، اولگ سافونوف، رئیس آژانس دولتی گردشگری روسیه و معاون وزیر گردشگری روسیه، سرگئی ایوانوف وزیر گردشگری تاتارستان و ماگومت عیسایف، وزیر گردشگری داغستان، سفیر اسپانیا در ایران در مراسم افتتاح دفتر گردشگری روسیه در سفارت این کشور در تهران حضور داشتند.

سفیر روسیه در این مراسم گفت: افتتاح این دفتر می‌تواند به همکاری‌های ایران و روسیه که دو کشور دوست هستند کمک کند و توسعه ببخشد.

لوان جاگاریان در ادامه ابراز امیدواری کرد با اقداماتی که صورت می‌گیرد توریستهای روسیه علاوه بر سوچی، سنت پترزبورگ و مسکو بتوانند به مکانهای دیگر این کشور نیز سفر کنند.

سفیر روسیه در این مراسم کریمه را نیز منطقه‌ای پیوسته به روسیه و جدانشدنی از آن معرفی کرد.

رئیس شرکت روس توریسم روسیه نیز در بخشی از این مراسم گفت: ایران کشوری است دارای امنیت و دوست که گذشته تاریخی خوبی دارد.

مرتضی رحمانی موحد، معاون رییس سازمان گردشگری ایران نیز در این مراسم گفت : خوشحالم امروز یک گام مهم دیگر برای توسعه روابط دو کشور برداشته می‌شود. دو کشور ایران و روسیه شایسته تعامل و گسترش روابط بیشتر هستند. اگر خواهان روابط اقتصادی سیاسی قوی هستیم باید روابط توریستی قوی داشته باشیم.

رحمانی موحد در ادامه گفت : امیدواریم پیش از نیمه سال جدید بتوانیم نمایندگی اطلاع رسانی ایران در مسکو را افتتاح کنیم.

اولگ سافونوف، رئیس آژانس فدرال گردشگری روسیه در این مراسم رسمی اعلام کرد هدف از دایر کردن این دفتر پیشبرد تورهای مسکو، سن پترزبورگ ، کازان و سوچی، مسیرهای آشنا برای گردشگران ایرانی بلکه معرفی محصولات و مسیرهای جدید گردشگری به مهمانان خارجی است.

خانم یولیا ماخوا، مدیر مرکز ملی بازاریابی گردشگری Visit Russia در مراسم گشایش دفتر ملی گردشگری روسیه در تهران گفت: انتخاب تهران به عنوان محل گشایش ششمین دفتر Visit Russia در خارج تصادفی نیست. در سال گذشته شمار گردشگران ایرانی در روسیه بطور محسوس افزایش یافته و این کشور برای نخستین بار وارد جمع 20 کشور دارای بیشترین گردشگر در روسیه شد.

به گفته خانم ماخوا، در نتیجه اجرای برنامه تابستانی پرواز های کرایه ای سال 2015 از تهران به مسکو، سوچی و سن پترزبورگ، تعداد گردشگران ایرانی وارده به روسیه دو برابر گردید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin