“وسیم حاسم علی” رایزن تجاری سفارت عراق در تهران از تمامی تلاش خود در جهت حمایت از شرکت‌های ایرانی در عراق خبر داد.“وسیم حاسم علی” در نخستین میزگرد بررسی موانع صادرات ایران به عراق در سازمان منطقه آزاد اروند بر پیگیری مجدانه در خصوص تجارت مرزی بین عراق و ایران تاکید کرد.
وی در ادامه افزود: استان خوزستان با توجه به توانمندی‌های کشاورزی، صنعتی و غیره از اهمیت خاصی برای ما برخوردار است.
حاسم علی با اشاره به ظرفیت های اقتصادی استان خوزستان اظهار داشت: خوزستان به دلیل برخورداری از مرز مشترک با عراق باید به یکی از استان‌های پیشی گیرنده در موضوع پروژه‌های مختلف در عراق باشد.
وی تصریح کرد: با توجه به ثروت‌های طبیعی، صنعتی و کشاورزی که در ایران وجود دارد تمایل زیادی به توسعه روابط با این کشور داریم.
رایزن تجاری سفارت عراق یادآور شد: در این راستا گسترش موسسات و شرکتهای تجاری ایرانی برای سرمایه گذاری و کار در عراق امری الزامی است.
حاسم علی از ایجاد شعبه یا دفتری در عراق به منظور تشویق شرکت‌های ایرانی برای انجام کار در عراق به عنوان یکی از راهکارهای افزایش تمایل ایرانی‌ها برای سرمایه‌گذاری و کار در عراق یاد کرد.
وی همچنین از انجام جلسات دوره ای بین دو کشور، برگزاری نمایشگاه های مختلف برای عرضه کالاهایی که در مناطق آزاد ایران و عراق عرضه می شود، شرکت در نمایشگاه های بین المللی که در دو کشور برگزار می شود به عنوان برخی از راهکارها برای تشویق و ترغیب تجار، بازرگانان و صنعتگران ایرانی در عراق نام برد.
حاسم علی ضمن قدردانی از سازمان منطقه آزاد اروند برای اعلام آمادگی به منظور حضور در نمایشگاه تجاری عراق در بغداد گفت: افزایش و بهبود کیفیت کالای صادراتی ایران به عراق برای کسب اعتماد مردم از اهمیت خاصی برخوردار است.
وی با اشاره به تسهیل در صدور ویزا برای تجار ایرانی خاطرنشان کرد: مهم شمردن موضوع تبلیغات از دیگر مسائل قابل توجه تجار و صنعتگران باشد.
رایزن تجاری سفارت عراق اظهار کرد: در زمان حاضر تمامی مناقصاتی که در زمینه سرمایه گذاری در عراق به ما ابلاغ می شود سریعا به اداره بازرگانی عراق برای اعلام به تجار ایرانی و تشویق آنان به سرمایه گذاری و کار در عراق ارائه می کنیم.
حاسم علی تصریح کرد: سفارت عراق از تمامی نمایشگاه‌های تخصصی که در ایران برگزار می‌شود دیدن می‌کند و گزارشات خود را به دستگاه‌های ذی‌ربط در عراق ارائه می‌کند.
وی یادآور شد: در تمامی اجتماعات و میزگردهایی ایرانی که جنبه اقتصادی دارد و فرصتی برای آشنایی با فرصت‌های سرمایه گذاری در عراق را ایجاد می‌کند حضوری پررنگ داریم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin