معاون سفیر سنگال ضمن بازدید از جشنواره بین المللی فیلم «مقاومت» در پردیس ملت، آمادگی جمهوری سنگال برای همکاری با ایران را اعلام کرد.

به گزارش آوادیپلماتیک، معاون سفیر جمهوری سنگال و هیات همراهش از جشنواره فیلم «مقاومت» بازدید کردند و علاوه بر تماشای فیلم، با محمد خزاعی دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» و جواد جباری مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت و محمدحسین نیرومند مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس دیدار و گفتگو کردند.

در این جلسه موضوعات مختلفی از جمله امکان برگزاری هفته فیلم «مقاومت» در کشور مسلمان‌ نشین سنگال مطرح شد و همچنین با استقبال الحاج موسی فال معاون سفیر از برگزاری چنین برنامه‌های فرهنگی، وی خواستار بیشتر شدن روابط فرهنگی دو کشور به‌ خصوص در زمینه سینمای مقاومت و موضوعات اسلامی در حوزه سینما شد.

موسی فال با اشاره به اینکه سالن‌های سینمای کشور سنگال بیشتر خصوصی هستند و فیلم‌های غربی و هالیوودی پخش می‌کنند خواستار این شد که با همکاری و مشارکت ایران و نیز جشنواره فیلم «مقاومت» از ظرفیت مردم و تماشاگران مسلمان سنگال استفاده شود و فیلم‌هایی با مضامین اسلامی و اتحاد میان مسلمانان در سینماهای این کشور پخش شود.

یکی دیگر از موضوعات طرح ‌شده در این جلسه تولید آثار سینمایی و نیز فیلم کوتاه در کشور سنگال توسط فیلمسازان مسلمان و متعهد با مضامین اسلامی و مقاومت اسلامی بود که از سوی دبیر جشنواره بیان شد.

با توجه به عدم حضور کشور سنگال در میان کشورهای دارای فیلم در جشنواره، موسی فال معاون اول سفیر جمهوری سنگال این قول را داد که باعلاقه و اشتیاق در جهت تولید آثار با محوریت اسلام و مقاومت در کشورشان تلاش کنند تا در دوره پانزدهم جشنواره از جمله کشورهای صاحب فیلم در جشنواره «مقاومت» باشند.

موسی فال به نقل از رییس‌جمهور این کشور زبان دیپلماسی امروز را فرهنگ و هنر بیان کرد و گفت: امروز جوامع بین‌الملل به ‌خصوص جهان اسلام می‌توانند از طریق زبان هنر و زبان گسترده فرهنگ با یکدیگر دیپلماسی برقرار کرده و به یکدیگر نزدیک شوند، در همین راستا کشور سنگال و جمهوری این کشور آمادگی کامل دارد تا با مشارکت و همکاری در زمینه های مختلف فرهنگی با ایران زبان فرهنگ و دیپلماسی فرهنگی میان ملت سنگال و ایران را بیشتر کند.

همچنین با استقبال معاون اول سفیر جمهوری سنگال از جشنواره فیلم «مقاومت» و برنامه‌های پیش رویش، وی نوید بازدید سفیر جمهوری سنگال در ایران از جشنواره فیلم «مقاومت» و دیدار با دبیر جشنواره را داد و بیان کرد: سفارت جمهوری سنگال علاقمند است تا هرچه سریع‌تر بتواند در جهت تحقق بخشیدن به پیشنهادهای طرح‌ شده عمل کند و در اولین گام هفته فیلم «مقاومت» را در این کشور با حضور فیلمسازان ایرانی برگزار کند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin