نشان درجه یک دولت بلغارستان در سفارت این کشور در ایران به عبدالله نوروزی سفیر جمهوری اسلامی ایران در صوفیه اعطا شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، هریستو پولنداکف، سفیر بلغارستان عصر پنجشنبه در آیین اعطای نشان درجه این کشور به عبدالله نوروزی،گفت: بر طبق ماده 98 بند قانون اساسی جمهوری بلغارستان و براساس دستور شماره یازده مورخ 13 ژانویه سال 2017 رییس جمهوری که از طرف دنیل میتوف وزیر امورخارجه جمهوری بلغارستان به امضا رسیده است، روسن پلونلیف رییس جمهور نشان اسب سوار مادارا درجه یک را به خاطر سهم تاثیرگذار سفیر ایران در صوفیه در بسط و توسعه همکاری فیمابین بلغارستان و ایران به عبدالله نوروزی اعطا شده است.

وی ادامه داد: اینجانب افتخار آن را دارم که این نشان برجسته و ممتاز را از طرف رییس جمهوری کشورم تقدیم سفیر ایران در کشورمان می کنم.

وی یادآور شد: باعث افتخار و خشنودی است که مراسم امروز در آستانه بزرگداشت صد و بیستمین سالگرد تاسیس مناسبات دیپلماتیک بین بلغارستان و ایران برگزار می شود.

سفیر بلغارستان در تهران خاطرنشان کرد: مراسم اهدا نشان و تقدیر قرار بود در صوفیه پایتخت بلغارستان صورت بگیرد اما به دلیل اینکه عبدالله نوروزی زودتر از موعد به ایران برگشت در تهران برگزار شد.

عبدالله نوروزی در تاریخ پنجم مارس سال 2013 برابر با پانزدهم اسفند سال 1391 استوار نامه خود را به رییس جمهور جمهوری بلغارستان تقدیم کرده بود و پیش از این، مسولیت اداره کل طرح و برنامه و اداره کل آموزش وزارت خارجه را برعهده داشت و سابقه تصدی سمت سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوئد و سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در بمبئی در کارنامه دیپلماتیک خود دارد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin