سفیر چین حضور ارکستر فیلارمونیک این کشور در ایران را به عنوان بخش مهمی از فعالیت‌های فرهنگی بین دو کشور دانست.

به گزارش آوا دیپلماتیک، پانگ سن، که در مراسم استقبال از ارکستر فیلارمونیک چین به فرودگاه امام خمینی (ره) آمده بود گفت: این ارکستر از مهمترین گروه‌های چینی است که طی سال‌های گذشته برای معرفی فرهنگ و هنر کشورمان در سراسر دنیا حضور پیدا می کنند و امروز بسیار خرسندم که با توجه به افزایش رفت و آمد روسای کشورهای ایران و چین شاهد ارائه بیشتر فعالیت های فرهنگی هنری دو کشور هستیم.

سفیر چین تأکید کرد: به نظر من حضور ارکستر فیلارمونیک چین در ایران بخش مهمی از این رفت و آمد فرهنگی بین دو کشور است.

وی ادامه داد: خوشبختانه این تنها حضور یک ارکستر در ایران نیست بلکه این سفر می تواند محل بسیار مناسبی برای مذاکره هنری کارشناسان موسیقی دو کشور باشد ضمن اینکه طی این مدت متاسفانه خبرهای غیر واقعی و غیر منصفانه‌ای از ایران در جهان منتشر شده که امیدوارم با به سرانجام رسیدن توافق هسته‌ای ایران با کشورهای ۱+۵ شاهد گسترش همکاری دو کشور باشیم.

سفیر چین در ایران تصریح کرد: آرزو می کنم با این سفر دستاوردهای خوبی بدست بیاید و جا دارد در این بین از بنیاد فرهنگی هنری رودکی که تلاش زیادی را برای انجام این سفر کرد، تشکر کنم. آنطور که من از حضور هموطنانم در ایران دریافتم این است که گویی آن‌ها احساس می‌کنند به خانه خود برگشته اند و من امیدوارم در زمینه های مختلف دیگر نیز بتوانیم از این فضای گرم و صمیمی برخوردار باشیم.

کنسرت مشترک ارکستر فیلارمونیک چین و ارکستر سمفونیک تهران ۲۲ و ۲۳ مردادماه امسال در تالار وحدت تهران برگزار می شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin