در دیدار استاندار قم و سفیر پاکستان در تهران، استاندار قم شجاعت مردم پاکستان در مقابله با استکبار را ستودنی دانست و افزود: همواره رهبر معظم انقلاب از ملت پاکستان به نیکی و عظمت یاد می کنند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دیدار با رحیم حیات قریشی سفیر پاکستان در ایران با اشاره به ارتباط محکم فرهنگی و مذهبی مردم ایران و پاکستان، گفت: حضور زائرین و مسافرین از کشور پاکستان در قم مایه خرسندی مردم قم است.

استاندار قم با اشاره به علاقه مردم پاکستان برای حضور در اماکن مذهبی و زیارت اماکن مقدسه در قم، اضافه کرد: در تلاشیم تا با آماده سازی بستر های مناسب میزبانی از زائرین، شرایط در خور و شایسته ای برای این عزیزان فراهم کنیم.

شاهچراغی به جایگاه ملت پاکستان در منظر رهبر معظم انقلاب اشاره و تصریح کرد: ایشان همواره از مردم پاکستان به خوبی، عظمت و بزرگی یاد می کنند.

وی افزود: شجاعت مردم و دولت پاکستان در مقابله با مستکبران و ظالمان زبان زد است.

وی ظرفیت های مذهبی و علمای بزرگ اسلام در قم را مورد توجه قرار داد و ادامه داد: قم مرکز تبیین و انتشار اسلام عقلانی، رحمانی و معتدل است و فقها و عالمان دینی قم آمادگی کامل برای ارائه جلوه واقعی و صحیح اسلام و خنثی کردن تلاش های دشمنان اسلام در اشاعه تفسیر های غلطی همچون گروه های تکفیری را دارد.

نماینده عالی دولت در استان همچنین به مشکلات و مسائل زائرین در طول سفر به ایران اشاره کردو افزود: بواسطه سفر های زمینی و بعد مسافت برخی مسائل در حضور زائرین پاکستانی در ایام مختلف سال وجود دارد که با رایزنی و تعامل بین دولت های ایران و پاکستان این مسائل حل شدنی است.

رحیم حیات قریشی سفیر پاکستان در تهران نیز با تشکر از میزبانی مردم و دولت ایران از زائرین کشور پاکستان در مناسبت های مختلف، اضافه کرد: عشق به اهل بیت (ع)، پیامبر اکرم (ص) و اسلام عزیز میان دو ملت پاکستان و ایران مشترک است.

سفیر پاکستان در تهران، با بیان علاقه و احترام ویژه پاکستان برای مقام معظم رهبری، گفت: ایشان یکی از دارایی های با ارزش جهان اسلام هستند و از جمله رهبران باهوش و با ذکاوت در تمام دنیا می باشند و ملت پاکستان از علاقه ایشان نسبت به خود بخوبی آگاه است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin