استاندار آذربایجان شرقی در دیدار با سفیر فرانسه با بیان اینکه به دنبال ایجاد قطب سوم خودروسازی کشور در تبریز هستیم، گفت: از سرمایه‌گذاری شرکت‌های فرانسوی در این زمینه استقبال می‌کنیم.

به گزارش آوا دیپلماتیک، مجید خدابخش در دیدار با سفیر فرانسه در ایران، بخش خودروسازی را از اولویت‌های جذب سرمایه‌گذاری خارجی در استان معرفی کرد و گفت: با توجه به حضور واحدهای قدرتمند ساخت موتور و قطعات خودرو در تبریز، زمینه خوبی برای تولید خودرو با برند مطرح اروپایی در استان فراهم است.

وی همچنین با اشاره به آمادگی استان برای جذب سرمایه‌گذاری در حوزه تولید برق، گفت: هم‌اکنون زمینه تولید 3هزار مگاوات برق در استان فراهم است و حمایت‌های قانونی از سرمایه‌گذاران در این زمینه انجام می‌شود.

خدابخش با بیان اینکه ارتباط ما از جلفا به آسیای میانه و از ترکیه به اروپا یکی از مزیتهای مهم اقتصادی محسوب می شود که می تواند در صادرات و بازاریابی محصولات نقش موثری داشته باشد افزود: منطقه آزاد ارس و شهرک سرمایه گذاری خارجی نیز تسهیلات و معافیتها و مشوق های متعددی دارند که می تواند نظر هر سرمایه گذاری را جلب کند.

وی حضور بخش خصوصی قدرتمند را یکی از مزیت‌های استان برشمرد و دوره پسابرجام را فرصت بسیار خوبی برای گسترش همکاری‌های بین‌المللی دانست.

 سفیر فرانسه در ایران نیز گفت: فرانسه به‌عنوان یکی از حامیان اصلی برجام امیدوار است که روابط خود را به‌ویژه در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ارتباطات دانشگاهی توسعه دهد.

فرانسوا سنمو با اشاره به حضور شرکت‌های بزرگ فرانسوی در ایران بعد از برجام، گفت: شرکت‌های فرانسوی برای حضور در ایران و استان‌های مختلف این کشور، نیازمند اطلاعات هستند و این بهترین فرصت برای گسترش همکاری‌های اقتصادی است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیت های سیاسی واقتصادی ایران، شرکت های فرانسوی را به سرمایه گذاری اقتصادی بصورت مشارکتی درایران تشویق می کنیم.

فرانسوا سنمو با اشاره به پیشینه صنعتی استان آذربایجان شرقی، گفت: شرکت‌های فرانسوی نیز در زمینه تولید خودرو در ایران تجربیات خوبی دارند و پیشنهاد ما این است که در زمینه تولید خودروهای سنگین کم‌مصرف و با آلایندگی کمتر با استان آذربایجان شرقی مشارکت داشته باشیم

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin