استاندار کرمانشاه در راستای جذب سرمایه‌گذارهای خارجی با سفیر پادشاهی اسپانیا و مسئول بازرگانی سفارت این کشور در ایران، دیدار و رایزنی کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، بهمن امیری‌مقدم در جلسه ای با سفیر پادشاهی اسپانیا و مسئول بازرگانی این سفارتخانه که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، گفت: استان کرمانشاه ظرفیت‌های متعددی در بخش های تاریخی، فرهنگی و گردشگری دارد و دارای یک آب‌وهوای چهارفصل است که مزیت ویژه‌ای برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

وی با بیان این‌که استانداری کرمانشاه برای میزبانی از سرمایه‌گذاران اسپانیایی آمادگی کامل دارد، گفت: هیچ محدودیت و مانعی در مسیر حضور سرمایه‌گذاران خارجی به‌ویژه از اسپانیا در استان کرمانشاه وجود ندارد و امیدواریم که بتوانیم در حوزه‌های مختلف ازجمله گردشگری به یک ارتباط خوب و تفاهم‌نامه‌های مناسبی دست پیدا کنیم.

سفیر اسپانیا در ایران نیز با بیان این‌که دولت اسپانیا به‌دنبال بهبود رابطه با جمهوری اسلامی ایران است، گفت: ما اسپانیایی‌ها علاقه ویژه‌ای به ایران داریم و معمولاً دو دوره از خدمت خود را در این کشور سپری کرده‌ایم.

آنخل لوسادا فرناندس، با اشاره به ظرفیت‌های متعدد استان کرمانشاه برای سرمایه‌گذاری عنوان کرد: سرمایه‌گذاری بر روی ظرفیت‌های کرمانشاه را پیگیری خواهیم کرد.

در این دیدار که نماینده قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب، نماینده کنگاور، صحنه و هرسین، معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه و مدیرعامل کارخانه روژین تاک هم حضور داشت، استاندار کرمانشاه و سفیر اسپانیا درباره موضوع «خواهرخواندگی کرمانشاه با یکی از کلان‌شهرهای اسپانیا» توافق کردند و مقرر شد که پیگیری نهایی و لازم در این زمینه بین سفارت ایران در اسپانیا، سفارت اسپانیا در ایران و استانداری کرمانشاه صورت بگیرد.

سفیر اسپانیا در ایران حدود یک‌سال دیگر به‌عنوان رییس ادواری سفرای اتحادیه اروپا انتخاب خواهد شد که فرصت مناسبی برای کرمانشاه و ایجاد زمینه حضور سرمایه گذاران اسپانیایی در آن خواهد بود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin