سفیر چین به نمایندگی از دولت و مردم چین زلزله اخیر در استان آذربایجان شرقی ایران را به خانواده بازماندگان تسلیت گفت.

به گزارش آوا دیپلماتیک، ظاهر رستمی، دبیر کل جمعیت هلال احمر و یو خونگ یانگ، سفیر چین در ایران با یکدیگر دیدار و در خصوص اتفاقات زلزله اخیر در استان آذربایجان شرقی گفتگو کردند.

در این دیدار، سفیر چین با ابراز همدردی و اعلام تسلیت به نمایندگی از دولت، مردم و صلیب سرخ چین به خانواده بازماندگان این حادثه خاطر نشان کرد:‌ آنطور که مطلع شده ام در حال حاضر وضعیت زلزله زدگان رو به بهبود است و فعالیت ها و امدارسانی های خوبی از سوی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و دیگر نهادها صورت گرفته است.

وی با تقدیم هدیه ۵۰ هزار دلاری کشورش به مردم زلزله زده آذربایجان شرقی تصریح کرد: این هدیه ناقابل تنها نشانه ای برای ابراز همدری با خانواده بازماندگان و تشکر از جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بخاطر کمک های فراموش نشدنی که در زلزله اخیر چین به ما داشته است.

در ادامه رستمی با تشکر از هدیه کشور چین به مردم زلزله زده ایران تصریح کرد: براساس منشور صلیب سرخ و هلال احمر و در چارچوب فعالیت های بشر دوستانه تمام کشورها باید در هنگام حوادث در کنار هم باشند و با توجه به اینکه ما درخواستی برای کمک های بین المللی نداشته ایم اما نمی توانیم ابراز همدردی کشورهای دوست را نادیده بگیریم.

رستمی در ادامه با تشریح عملیات امداد و نجات و اسکان زلزله زدگان در روزهای گذشته افزود: در حال حاضر کار امداد و نجات و همچنین اسکان مقدماتی صورت گرفته است و می توان گفت ما بر بحران زلزله در آن منطقه تسلط پیدا کرده ایم

وی با اشاره به اینکه دغدغه فعلی ما آغاز فصل سرما است تصریح کرد: دولت عزم جدی برای اسکان دائمی زلزله زدگان تا قبل از شروع فصل سرما دارد و امیدواریم هر چه سریعتر اقامت دائمی برای این افراد ایجاد شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin