سفیر ویتنام، نماینده وزارت امور خارجه در کرمان و هیئت همراه برای انعقاد تفاهم نامه خواهر خواندگی در شهرداری کرمان حضور یافتند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، مشاور فرهنگی شهردار و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمان در این نشست که با حضور جمعی از مدیران شهرداری، سفیر ویتنام، نماینده وزارت امور خارجه در کرمان و هیئت همراه در دفتر شهردار برگزار شد، به معرفی جاذبه‌ها و قابلیت‌های شهر کرمان پرداخت و گفت:کرمان از جایگاه ویژه ای در تاریخ ایران برخوردار است و آثار تاریخی برجای مانده و افتخار آمیز این دیار کهن، نشان از قابلیت های گردشگری و توریستی این شهر و استان دارد.

مهندس رامین امیر مداح با اشاره به اینکه شهرداری کرمان آماده هرگونه همکاری با شهرداری‌های شهرها و کشورهای مختلف است، افزود: کرمان دارای قابلیت های بزرگی در بخش‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و گردشگری است که داشتن این پتانسیل توانایی همکاری با شهرهای دیگر کشور را به ما داده است .

وی اظهار داشت: در این راستا با توجه به مذاکرات افریقای جنوبی ،اقداماتی نیز برای انعقاد خواهر خواندگی ژوهانسبورگ افریقای جنوبی در حال انجام است.

وی استان کرمان را یکی از قطب های اقتصادی کشور بویژه در بخش صنایع و معادن دانست .

امیر مداح با بیان اینکه خواهرخواندگی، رابطه‌ای دوستانه و هدفمند است که به منظور تبادل اطلاعات و تجربیات و توسعه ارتباطات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و شهری میان دو شهر یا دو منطقه از دو کشور مختلف اتفاق می افتد، خاطرنشان کرد: به طور قطع خواهرخواندگی، گسترش روابط فرهنگی و تجاری بین دو منطقه مختلف از جهان را در پی دارد.

دکتر رودباری نیز در این نشست انعقاد تفاهم نامه خواهر خواندگی بین کرمان و هوشی مین را گامی در جهت معرفی و شناساندن بیشتر جایگاه فرهنگی، تاریخی، تمدن و اصالت این دیار به دیگر کشورها عنوان کرد و افزود: این نشست ها علاوه بر فواید اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، در کنار آن جذب سرمایه گذاری را نیز به همراه خواهد داشت.

وی افزود: ما هر چه در تقویت این ارتباط ها و تعاملات تلاش کنیم به طور قطع به نفع توسعه سرمایه گذاری ها و جذب توریست خواهد بود و چنین کارهای مشترک اقتصادی می تواند به نفع این دو شهر باشد .

سفیر ویتنام در این دیدار نیز به ویژگی شهرهای مختلف این کشور اشاره کرد و خواستار انعقاد تفاهم نامه خواهر خواندگی با شهر هوشی مین به عنوان بزرگ ترین مرکز تجاری اقتصادی ویتنام شد.

وی با بیان اینکه این اولین سفر من به استان کرمان بود، از میزبانی خوب مدیران کرمان تشکر کرد.

وی اظهارداشت: شهرکرمان از پتانسیل ها و قابلیت های خوبی برخوردار است و امیدواریم با پی گیری های که از سوی کشور ویتنام در حال انجام است ، این تفاهم نامه هر چه سریع تر اجرایی شود .

وی هدف از این سفر را آشنایی با ظرفیت های کرمان و بسط روابط بین این دو شهر ذکر کرد .

 گفتنی است در پایان این نشست، نمایندگان کشور ویتنام به همراه شهردار و مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان از پروژه های مختلف شهر بازدید کردند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin