سفیر بلژیك و رییس اتاق بازرگانی آن كشور با رییس هیات عامل ایمیدرو دیدار و درباره توسعه همکاری های مشترک تبادل نظر کردند.به گزارش آوا دیپلماتیک، جان استوپ رییس اتاق بازرگانی اتریش كه در راس یك هیات اقتصادی به ایران سفر كرده است با اشاره به برنامه فعالان اقتصادی بلژیك برای توسعه روابط با ایران افزود: مایل به گسترش روابط دوطرفه به ویژه در بخش معدن و صنایع معدنی هستیم.
وی با اشاره به نقش اتاق های بازرگانی ایران و بلژیك تصریح كرد:‌ معتقدیم این رابطه می تواند به سرمایه گذاری و عمیق شدن ارتباط دو كشور منجر شود.
استوپ، افزود:‌ پتانسیل های معدنی ایران از جمله استان كرمان را بررسی كرده ایم و به این نتیجه رسیده ایم كه زمینه زیادی برای فعالیت شركت های بلژیكی در این استان وجود دارد.
وی تاكید كرد: ما پیش از این و در دوران سخت تحریم در ایران روابط خود را ادامه داده ایم و اكنون مصمم به توسعه آن هستیم.
همچنین فرانسوا دل مرمول(François Del Marmol) سفیر بلژیك نیز اظهار امیدواری كرد كه روابط اقتصادی دو کشور بیش از بیش توسعه یابد.
مهدی كرباسیان رئیس هیات عامل ایمیدرو، در این دیدار گفت:‌ فرصت های متعددی در بخش معدن و صنایع معدنی وجود دارد كه امكان هر نوع سرمایه گذاری و مشاركت را برای بخش خصوصی دو طرف فراهم كرده است.
وی با تاكید بر اینكه حضور در طرح های این بخش منافع دو سویه دارد اظهار داشت:‌ طبق برنامه چشم انداز 20 ساله، ایران برنامه تولید 55 میلیون تن فولاد خام را دارد كه 10 میلیون تن آن در سواحل جنوبی كشور از جمله خلیج فارس و منطقه آزاد چابهار ایجاد می شود و شركت های اروپایی از جمله بلژیكی فرصت مناسبی را برای فعالیت و سرمایه گذاری در ایران پیش رو دارند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin